Reklama

Wyganiali raka po raz czwarty [GALERIA]

Mimo deszczowej pogody około 100 osób w sobotnie (26 września br.) przedpołudnie wystartowało do IV edycji imprezy pod hasłem „Wyganiamy raka”, której organizatorami byli Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio oraz przemyski oddział Polskiego Komitetu Zwalczania Raka. Partnerem przedsięwzięcia tradycyjnie był Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem można było wystartować na trzy sposoby: biegnąc, jadąc na rowerze lub maszerując z kijkami. Dla amatorów tego drugiego sposobu trasa była nieco dłuższa, bo liczyła ok. 6 km. Pozostali mieli do pokonania ok. 4 km. Wszyscy spotkali się na popularnych Werkach koło cerkwi na Wilczu, gdzie znajdowała się meta rajdu. Wśród startujących byli i starsi, i młodsi. Nie zabrakło m.in. wiceprezydenta Przemyśla, byłego dyrektora placówki na Monte Cassino, Janusza Hamryszczaka, wystartował także senator Andrzej Matusiewicz (PiS) czy zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego, zapalony biegacz, Krzysztof Popławski. – Nasze przedsięwzięcia ma na celu wskazanie, że ruch na świeżym powietrzu może być znakomitym antidotum na różne choroby. Na mecie na wszystkich czekały niespodzianki. Był ciepły poczęstunek, gry i zabawy dla dzieci oczywiście z nagrodami – powiedziała jedna z inicjatorek tej imprezy Teresa Bereś, koordynator ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu im. św. o. Pio.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama