Reklama

Wyjątkowa projekcja w Centrum Kulturalnym [KONKURS]

W niedzielę, 2 marca, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się projekcja filmu „Piękna złośnica”. To, jak mówią zarówno organizatorzy i krytycy: „największy hołd złożony malarstwu przez kino”.

O czym opowiada? „Malarz Frenhofer mieszka z kochającą żoną w słonecznej posiadłości, w uroczym francuskim regionie Langwedocja-Roussillon. Jego życie to szczęśliwa, spokojna rutyna. Kiedy jednak poznaje piękną, intrygującą Marianne, postanawia wrócić do malowania obrazu porzuconego przed laty. Długie sesje z modelką zmieniają się w psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości. Zaczynają nadwyrężać małżeństwo artysty. Na naszych oczach rodzi się malarskie arcydzieło - ale za jaką cenę”? 

Film zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1991 roku i jest znany jako „najbardziej zmysłowy i radykalny film o malarstwie, jaki kiedykolwiek nakręcono i zarazem popis aktorski Michela Piccoli, Jane Birkin i Emmanuelle Béart”.

Reklama

KONKURS

Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na seans! Jak je zdobyć? Wystarczy zadzwonić do naszej redakcji w czwartek, 27 lutego o g. 12 (tel. 16 670 22 00). Uwaga! Film dla widzów od 15 r.ż.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama