W niedzielę, 2 marca, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się projekcja filmu „Piękna złośnica”. To, jak mówią zarówno organizatorzy i krytycy: „największy hołd złożony malarstwu przez kino”.
O czym opowiada? „Malarz Frenhofer mieszka z kochającą żoną w słonecznej posiadłości, w uroczym francuskim regionie Langwedocja-Roussillon. Jego życie to szczęśliwa, spokojna rutyna. Kiedy jednak poznaje piękną, intrygującą Marianne, postanawia wrócić do malowania obrazu porzuconego przed laty. Długie sesje z modelką zmieniają się w psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości. Zaczynają nadwyrężać małżeństwo artysty. Na naszych oczach rodzi się malarskie arcydzieło - ale za jaką cenę”?
Film zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1991 roku i jest znany jako „najbardziej zmysłowy i radykalny film o malarstwie, jaki kiedykolwiek nakręcono i zarazem popis aktorski Michela Piccoli, Jane Birkin i Emmanuelle Béart”.
KONKURS
Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na seans! Jak je zdobyć? Wystarczy zadzwonić do naszej redakcji w czwartek, 27 lutego o g. 12 (tel. 16 670 22 00). Uwaga! Film dla widzów od 15 r.ż.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze