W sobotni wieczór, 10 września, w murach kościoła w Narolu miłośnicy muzyki poważnej mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać na żywo Wielkiej Mszy św. Jana Pawła II.
Wydarzenie niecodzienne, bo w wykonaniu światowej sławy artystów: sopranistki Grażyny Zielińskiej, Wacława Golonki na organach i Błażeja Kociubana na skrzypcach. Wielką Mszę św. Jana Pawła II skomponował w 2004 roku maestro Gerard Spitzner, dzieło to pierwszy raz zostało wykonane w dniu urodzin Karola Wojtyły 22 maja 2005 r. Papież niestety nie doczekał tego wydarzenia[paywall].Po wysłuchaniu Wielkiej Mszy, składającej się z 15 utworów, Grażyna Zielińska w dużym skrócie wyjaśniła, dlaczego na miejsce wykonania tego dzieła wybrała właśnie Narol. To miasteczko bardzo urzekło jej przyjaciela, do tego stopnia, że kiedy zmagał się z ciężką chorobą, poprosił ją, żeby pojechała właśnie do Narola i tam wykonała Wielką Mszę św. Jana Pawła II. Kiedy przyjaciel zmarł, nie mogła postąpić inaczej, jak tylko spełnić jego prośbę.
Narol po raz kolejny pokazał, że jest nie tylko kameralną muzyczną stolicą Roztocza, ale również miejscem niezwykłym, przyciągającym wybitnych ludzi kultury i sztuki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze