Reklama

Wyjątkowe wyróżnienie dla pochodzącego z Przemyśla Przemysława Babiarza


Urodzony w Przemyślu, 62-letni Przemysław Babiarz, znany i ceniony dziennikarz i komentator sportowy został odznaczony przez prezydenta Polski Karol Nawrockiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Przemysław Babiarz jest Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśla. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 11 listopada br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, podczas obchodów Święta Niepodległości. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane przemyślaninowi za wybitne zasługi dla kultury polskiej, osiągnięcia w pracy dziennikarskiej oraz działalność społeczną.

Wyróżnienie otrzymał kilka dni po 62. urodzinach. P. Babiarz urodził się bowiem 4 listopada 1962 r. w Przemyślu. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Studiował w Krakowie, najpierw teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, następnie od 1985 r. na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 1989 – 1992 był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Potem rozkochał się w sporcie...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 75% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/11/2025 10:10
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2025-11-19 12:08:01

    Mógłby ktoś rozszerzyć pojęcie " wybitne zasługi dla kultury polskiej" ? Pan Babiarz,to nie ulega wątpliwości jest bardzo dobrym dziennikarzem sportowym,może dla niektórych osób nawet wybitnym. Sport jest ważny o to nie podlega również dyskusji,są pasjonaci sportu i są osoby dla których sport jest obojętny, tak są takie osoby. Natomiast kultura polska jest znacznie szersza niż sport.Dla mnie np odznaczenie za takie zasługi Pani Dyrektor Renaty Nowakowskiej byłoby w pełni uzasadnione. Niestety nastąpiła dość duża dewaluacja znaczenia uhonorowania odznaczeniem państwowym z przyczyn szerokiego upolitycznienia, upartyjnienia życia społecznego, po prostu swoi odznaczają swoich.Takich przykładów są tysiące od samego dołu do samej góry. Bywa to nie raz groteskowe i wręcz śmieszne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama