Urodzony w Przemyślu, 62-letni Przemysław Babiarz, znany i ceniony dziennikarz i komentator sportowy został odznaczony przez prezydenta Polski Karol Nawrockiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Przemysław Babiarz jest Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśla. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 11 listopada br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, podczas obchodów Święta Niepodległości. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane przemyślaninowi za wybitne zasługi dla kultury polskiej, osiągnięcia w pracy dziennikarskiej oraz działalność społeczną.
Wyróżnienie otrzymał kilka dni po 62. urodzinach. P. Babiarz urodził się bowiem 4 listopada 1962 r. w Przemyślu. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Studiował w Krakowie, najpierw teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, następnie od 1985 r. na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 1989 – 1992 był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Potem rozkochał się w sporcie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 75% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mógłby ktoś rozszerzyć pojęcie " wybitne zasługi dla kultury polskiej" ? Pan Babiarz,to nie ulega wątpliwości jest bardzo dobrym dziennikarzem sportowym,może dla niektórych osób nawet wybitnym. Sport jest ważny o to nie podlega również dyskusji,są pasjonaci sportu i są osoby dla których sport jest obojętny, tak są takie osoby. Natomiast kultura polska jest znacznie szersza niż sport.Dla mnie np odznaczenie za takie zasługi Pani Dyrektor Renaty Nowakowskiej byłoby w pełni uzasadnione. Niestety nastąpiła dość duża dewaluacja znaczenia uhonorowania odznaczeniem państwowym z przyczyn szerokiego upolitycznienia, upartyjnienia życia społecznego, po prostu swoi odznaczają swoich.Takich przykładów są tysiące od samego dołu do samej góry. Bywa to nie raz groteskowe i wręcz śmieszne.
Mógłby ktoś rozszerzyć pojęcie " wybitne zasługi dla kultury polskiej" ? Pan Babiarz,to nie ulega wątpliwości jest bardzo dobrym dziennikarzem sportowym,może dla niektórych osób nawet wybitnym. Sport jest ważny o to nie podlega również dyskusji,są pasjonaci sportu i są osoby dla których sport jest obojętny, tak są takie osoby. Natomiast kultura polska jest znacznie szersza niż sport.Dla mnie np odznaczenie za takie zasługi Pani Dyrektor Renaty Nowakowskiej byłoby w pełni uzasadnione. Niestety nastąpiła dość duża dewaluacja znaczenia uhonorowania odznaczeniem państwowym z przyczyn szerokiego upolitycznienia, upartyjnienia życia społecznego, po prostu swoi odznaczają swoich.Takich przykładów są tysiące od samego dołu do samej góry. Bywa to nie raz groteskowe i wręcz śmieszne.