Uczniowie siedmiu szkół z terenu diecezji przemyskiej, noszących imię Jana Pawła II, wzięli udział w konkursie, który składał się z dwóch etapów.
7 czerwca w Zespole Szkół w Zarzeczu odbył się Konkurs Interdyscyplinarny Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej. Wydarzeniu przyświecały dwa cele: upowszechnianie wiedzy i rywalizacja sportowa oraz integracja uczniów i nauczycieli. Wzięli w nim udział uczniowie startujący w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy I – III gimnazjum. Do rywalizacji zgłosiło się siedem szkół z terenu diecezji przemyskiej noszących imię Jana Pawła II. Uczestnicy o laur zwycięstwa walczyli drużynowo w dwóch etapach. Etap wiedzy obejmował zagadnienia z wybranych przedmiotów, zaś etap sportowy[paywall] ćwiczenia i zabawy lekkoatletyczne.
W kategorii klas I – III szkoły podstawowe I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Krośnie, II miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu, a III – Szkoły Podstawowej w Zarzeczu. W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowe kolejno na podium stanęły drużyny ze: SP nr 5 w Krośnie, SP w Adamówce i SP w Olszanach. W kategorii klas I – III gimnazjum I miejsce zajęła ekipa z Publicznego Gimnazjum w Zapałowie, zaś II z Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu.

fot.Barbara Zięba
W konkursie wzięli udział uczniowie siedmiu szkół z terenu diecezji przemyskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze