Temat budowy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, z możliwością uzyskania ich własności na przestrzeni lat, przewija się w Jarosławiu od dawna. Mają powstać w ramach tak zwanej społecznej inicjatywy mieszkaniowej. Jest już znany wykonawca inwestycji. Zdecydowano się na tańszą z dwóch ofert, jakie wpłynęły w przetargu.
Spółka SIM Podkarpacie poinformowała niedawno, że zakończono etap odwołań w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy budynku wielorodzinnego w Jarosławiu, co pozwoliło przejść do kolejnego etapu, jakim było podpisanie umowy z wykonawcą. Tym została spółka Eurobud Grupa z Bystrwic w gminie Roźwienica.
Spółka SIM Podkarpacie na realizację zadania przeznaczyła 21 mln zł. Chęć podjęcia się wyzwania zgłosiły dwie firmy – WOLF Technoprojekt z Trzebowniska, która za realizację chciała sporo więcej, bo 26 mln 925 tys. 271,32 oraz Eurobud z Bystrowic, która wyceniła wykonanie zamówienia na 21 tys. 459 922,90 zł. Ta druga stawka przekraczała nieco założenia finansowe zamawiającego, ale finalnie zdecydował się on właśnie na drugą ofertę. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 22 grudnia przez burmistrza Jarosławia Marcina Nazarewicza, prezesa zarządu spółki SIM Podkarpacie z siedzibą w Boguchwale Krzysztofa Mazura oraz prezesa zarządu spółki Eurobud z Bystrowic Łukasza Płocicę.
„Nasi najemcy w Jarosławiu będą mogli obserwować postępy prac i odliczać czas do zamieszkania w upragnionym „M” – poinformowała spółka SIM Podkarpacie.
Jak wynika z jej deklaracji...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 58% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze