Ogromne emocje na spotkaniu w Urzędzie Miasta Przemyśla w sprawie zachodniej obwodnicy miasta.
- Rysujecie nam tu kreski. Robicie kolorowe prezentacje. Potem pojedziecie, a my będziemy musieli żyć z tą niby obwodnicą pod oknami domów, a innym domy wyburzycie. To nie jest komuna. Na takie traktowanie ludzi zgody nie ma! – wykrzyczał swój protest mieszkaniec w proteście przeciwko planowanej budowie zachodniej obwodnicy miasta.
03.06.2022 o godzinie 16 sala obrad Urzędu Miejskiego w Przemyślu szczelnie zapełniła się mieszkańcami osiedla Lipowca i ulicy Węgierskiej oraz ulic przyległych do Węgierskiej. Przyszli zaprotestować przeciw planowanej przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zachodniej obwodnicy Przemyśla, która przecinałaby oba osiedla i biegła w granicach miasta, co zdaniem protestujących jest niedopuszczalne. Było to drugie spotkanie informacyjne w tej sprawie. Sala Urzędu Miejskiego kipiała od emocji. Najbardziej emocjonujące były wypowiedzi osób, którym grożą wyburzenia domów, budynków gospodarczych lub planowane zjazdy obwodnicy przebiegać będą pod oknami ich posesji. W spotkaniu oprócz mieszkańców, przedstawicieli GDDKiA wziął udział prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, jego zastępca Bogusław Świeży oraz grupa radnych. Z zaprezentowanych wariantów zebrani skłonni byli zaakceptować tylko jeden: omijający miasto.
Szersza relacja z bardzo emocjonującego spotkania w najbliższym wydaniu Życia Podkarpackiego
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przepraszam bardzo. Jakie wykształcenie mają osoby, które zabierają głos ws. projektu przebiegu drogi? Głównie ten Pan od domków z papieru - On chyba zaczyna-próbuje jakąś formę kampania wyborczej robić?? - i na końcu koleś w okularkach z cyrkowej partyji komunistycznej "Titanic Obywatelski", który nic dla miasta nie zrobił?
Przepraszam bardzo. Jakie wykształcenie mają osoby, które zabierają głos ws. projektu przebiegu drogi? Głównie ten Pan od domków z papieru - On chyba zaczyna-próbuje jakąś formę kampania wyborczej robić?? - i na końcu koleś w okularkach z cyrkowej partyji komunistycznej "Titanic Obywatelski", który nic dla miasta nie zrobił?
chyba się z kimś o głowy zamieniłeś.