Reklama

Wymień śmieci na sadzonki!

23/08/2016 11:30

Pod hasłem „Zamień odpady na drzewa” rozpocznie się 16 września Drugi Powiatowy Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. Organizatorzy wydarzenia chcą, by edukacja ekologiczna objęła nie tylko najmłodszych, ale również młodzież i dorosłych.

Głównym celem będzie zbiórka odpadów, a każdy, kto dostarczy na piknik posegregowane śmieci, będzie mógł wymienić je na sadzonkę drzew. Sadzonek ma być około 6 tysięcy, więc[paywall] dla wszystkich zainteresowanych powinno wystarczyć.

Jak podkreślają organizatorzy,  śmieci posegregowane to surowce wtórne, a ich przetwarzanie zwyczajnie się opłaca. Podkreślają też, że chcą uczyć ograniczania emisji ilości spalin do atmosfery, to dotkliwy problem szczególnie w  okresie jesiennym i zimowym, kiedy ludzie zaczynają spalać śmieci.

Nie zabraknie też quizów i konkursów ekologicznych.  O dobrą zabawę mają zadbać animatorzy i aktorzy z teatru „Kultureska”. Honorowym patronatem imprezę objęli: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, dyrektor  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Grażyna Zagrobelna,  podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch oraz p.o. regionalnego dyrektora Dyrekcji ochrony środowiska w Rzeszowie Wojciech Wdowik. 


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości