Pod hasłem „Zamień odpady na drzewa” rozpocznie się 16 września Drugi Powiatowy Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. Organizatorzy wydarzenia chcą, by edukacja ekologiczna objęła nie tylko najmłodszych, ale również młodzież i dorosłych.
Głównym celem będzie zbiórka odpadów, a każdy, kto dostarczy na piknik posegregowane śmieci, będzie mógł wymienić je na sadzonkę drzew. Sadzonek ma być około 6 tysięcy, więc[paywall] dla wszystkich zainteresowanych powinno wystarczyć.
Jak podkreślają organizatorzy, śmieci posegregowane to surowce wtórne, a ich przetwarzanie zwyczajnie się opłaca. Podkreślają też, że chcą uczyć ograniczania emisji ilości spalin do atmosfery, to dotkliwy problem szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, kiedy ludzie zaczynają spalać śmieci.
Nie zabraknie też quizów i konkursów ekologicznych. O dobrą zabawę mają zadbać animatorzy i aktorzy z teatru „Kultureska”. Honorowym patronatem imprezę objęli: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Grażyna Zagrobelna, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch oraz p.o. regionalnego dyrektora Dyrekcji ochrony środowiska w Rzeszowie Wojciech Wdowik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze