Standardowe roboty drogowe prowadzone wczoraj w Pełkiniach skończyły się ściągnięciem na miejsce pirotechnika.
Wykonujący prace ziemne związane z wymianą asfaltu pracownicy natrafili wczoraj, 28 bm., na podejrzane znalezisko, przypominające pociski artyleryjskie. Swoim odkryciem podzieli się przed g. 15 z dyżurnym jarosławskiej komendy policji. Zapadła decyzja o wysłaniu na miejsce policyjnego pirotechnika, który przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomił saperów z 21 Batalionu Rozminowania w Rzeszowie. Okazało się, że pracownicy znaleźli w ziemi dwa skorodowane pociski artyleryjskie kaliber 75 mm, pochodzące z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały rozminowane i usunięte.

fot.KPP Jarosław
Znalezione pociski artyleryjskie pochodziły z czasów II wojny światowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.może najpierw usunięte i zdetonowane a rozminowuje to się pole minowe redaktorku.
Po przeczytaniu tej informacji jestem zszokowany już drugi tydzień ...
Przed rozminowaniem i detonacją zostały poświęcone przez archiprezbitera
a co w tym takiego szokującego?
może najpierw usunięte i zdetonowane a rozminowuje to się pole minowe redaktorku.
Po przeczytaniu tej informacji jestem zszokowany już drugi tydzień ...