Mieszkańcy osiedla nr 19 „Krakowskie” w Przemyślu złożyli w tegorocznym rozdaniu budżetu obywatelskiego dwa wnioski. Oba przeszły pozytywną weryfikację, ale powstał wewnętrzny spór. Część z okolic ulicy Krakowskiej uważa, iż dokończenie remontu ulicy Bukowej jest ważniejsze od wymiany wiaty przystankowej tuż obok szpitala na Monte Cassino.
Od 12 do 25 maja br. można było składać wnioski. Z jednego osiedla mogło być wiele pomysłów. Po przejściu weryfikacji o realizacji jednego zdecydują mieszkańcy. To standard w zasadach budżetu obywatelskiego. Z osiedla nr 19 „Krakowskie” w Przemyślu wpłynęły dwa. Pierwszy na remont, a w zasadzie dokończenie ulicy Bukowej, drugi na wymianę dotychczasowej wiaty przystankowej przy szpitalu na Monte Cassino na nowoczesną, funkcjonalną i ekologiczną. Nowa wiata miałby zostać wyposażona m.in. w panele fotowoltaiczne, energooszczędne ledowe oświetlenie czy nowoczesne siedziska z ładowarkami do urządzeń mobilnych. Koszt pierwszej inwestycji to 99 tys. 100 zł, drugiej – równe 100 tys. zł. Oba zostały zaakceptowane, ale przeciwny temu pomysłowi był ówczesny przewodniczący zarządu osiedla Jacek Gawron. Ówczesny, bo po tej sytuacji złożył rezygnację z tej funkcji.
– Swój i mieszkańców sprzeciw przedstawiłem podczas sesji rady miejskiej już 16 czerwca. Dotyczył nie tylko zasadności budowy takiego przystanku za 100 tysięcy złotych, ale zwłaszcza późniejszych kosztów jego eksploatacji, wynoszących corocznie około 10 tysięcy złotych
Reklama
– powiedział J. Gawron. Jego żona, była sekretarz zarządu osiedla Urszula Gawron uważa...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze