Reklama

Wyprawa na Syberię

05/02/2015 16:45

Syberia jako miejsce wielokrotnych zesłań, pokutuje w świadomości Polaków jako kraina martyrologii stłamszonych pokoleń polskich patriotów, którzy przeszli gehennę zsyłek, zgotowanych im przez dynastię Romanowów. Ten mroczny obraz jest mocno zakorzeniony w wyobraźni Polaków, którzy od najmłodszych lat są karmieni w szkole informacjami, ukazującymi Syberię tylko w jednym – złym świetle. Jednym zdaniem jest to kraina napawająca odrazą większość naszych rodaków. Dla nas jednak była niezwykle tajemnicza, odległa i pociągająca.


Trasa wyprawy Syberia 2015.


Centrum Groznego, 2013 rok.


Wyjazd do Irkucka, 2013 rok.

*Wyprawę przygotowują:

Wojciech Kubala – nauczyciel historii w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie oraz podróżnik z zamiłowania. Uczestnik wcześniejszych wypraw samochodowych do Syrii, Jordanii, Libanu, Rosji, Uzbekistanu, Kazachstanu, Gruzji, Armenii i Górskiego Karabachu. Autor książek i artykułów prasowych dotyczących średniowiecznej architektury obronnej oraz relacji z odbytych podróży.

Łukasz Błażejowski – urzędnik w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Fotograf – amator i pasjonat podróży na tereny dawnego ZSRR. Uczestnik wyprawy na Syberię w 2012 roku.

Reklama


Na Stepie Kałmuckim, 2013 rok.

Nasza przygoda z Syberią miała swój początek w jeden z dżdżystych dni listopada 2011 roku, kiedy zadzwonił do mnie Łukasz i ni stąd ni zowąd wspomniał mi o zapomnianej już zresztą przeze mnie rozmowie na temat ewentualnej podróży na Syberię. Zapytał, czy nadal jestem na nią chętny, zaś ja zdając sobie sprawę z tego, że ciężko będzie znaleźć kogokolwiek innego na tak szalone przedsięwzięcie nie mogłem powiedzieć „nie”. Od tej pory wypadki potoczyły się błyskawicznie i w ciągu 6 miesięcy przygotowaliśmy logistykę całego wyjazdu. 


tagi: podróże, wyprawa na Syberię
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    noi - niezalogowany 2015-02-07 19:17:02

    http://www.youtube.com/watch?v=Lt_TxGQtkpQ&feature=youtube_gdata

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bach - niezalogowany 2015-02-09 20:24:58

     no i co noi:  http://www.youtube.com/watch?v=HuSf1UcFRq0&feature=youtube_gdata

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasia.podkowska_771 2015-04-03 19:30:10

    Po co coś takiego tu wstawiać!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama