Pod hasłem „Wyprawa – poprawa” przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątania Świata” w powiecie lubaczowskim. 18 września br. na leśne szlaki powiatu wyruszyło 70 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie i lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego.
Akcję koordynował Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska wraz Wydziałem Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, a partnerowało im Nadleśnictwo Lubaczów.
– Od początku istnienia powiatów w tym ogólnopolskim sprzątaniu udział bierze powiat lubaczowski. Starostwo powiatowe organizuje sprzątanie terenów leśnych, jednocześnie koordynując sprzątanie na całym terenie powiatu, rozsyłając materiały o akcji do gmin, szkół, kół łowieckich i nadleśnictw, zachęcając do sprzątania także strefy zabudowy, parkingów czy szlaków rowerowych – powiedziała Iwona Buczko z lubaczowskiego starostwa.
Młodzież z lubaczowskich szkół sprzątała tereny leśne przy drodze od Szczutkowa do Nowej Grobli, a najmłodsi uczestnicy akcji ze szkoły podstawowej drogi leśne w Nowej Grobli. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na odpady zbierali drobniejsze śmieci, a te większe wpisywali do specjalnej aplikacji mobilnej. Baczną uwagę zwracali na dzikie wysypiska, w tym odpadów wielkogabarytowych, na brak koszy na śmieci. Przy pomocy darmowej aplikacji, udostępnionej przez fundację Nasza Ziemia uczestnicy sprzątania zaznaczali, gdzie znajdują się skupiska śmieci i jakiego rodzaju są to odpady. Dane te trafią do gmin, które w ramach gospodarki odpadami powinny je uprzątnąć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze