Reklama

„Wyprawa – poprawa” – akcja w powiecie lubaczowskim

Pod hasłem „Wyprawa – poprawa” przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątania Świata” w powiecie lubaczowskim. 18 września br. na leśne szlaki powiatu wyruszyło 70 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie i lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Akcję koordynował Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska wraz Wydziałem Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, a partnerowało im Nadleśnictwo Lubaczów.
– Od początku istnienia powiatów w tym ogólnopolskim sprzątaniu udział bierze powiat lubaczowski. Starostwo powiatowe organizuje sprzątanie terenów leśnych, jednocześnie koordynując  sprzątanie na całym terenie powiatu, rozsyłając materiały o akcji do gmin, szkół, kół łowieckich i nadleśnictw, zachęcając do sprzątania także strefy zabudowy, parkingów czy szlaków rowerowych – powiedziała Iwona Buczko z lubaczowskiego starostwa.
Młodzież z lubaczowskich szkół sprzątała tereny leśne przy drodze od Szczutkowa do Nowej Grobli, a najmłodsi uczestnicy akcji ze szkoły podstawowej drogi leśne w Nowej Grobli. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na odpady zbierali drobniejsze śmieci, a te większe wpisywali do specjalnej aplikacji mobilnej. Baczną uwagę zwracali na dzikie wysypiska, w tym odpadów wielkogabarytowych, na brak koszy na śmieci. Przy pomocy darmowej aplikacji, udostępnionej  przez fundację Nasza Ziemia uczestnicy sprzątania zaznaczali, gdzie  znajdują się skupiska śmieci i jakiego rodzaju są to odpady. Dane te trafią do gmin, które w ramach gospodarki odpadami powinny je uprzątnąć.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama