Reklama

Wyremontowane boisko na Glazera oddane młodzieży [ZDJĘCIA]

11/10/2023 09:27

Przez wiele lat stan techniczny popularnego wśród dzieci i młodzieży boiska sportowego przy ul. Glazera wołał o pomstę do nieba. Strach było patrzeć jak młodzi ludzie ryzykują, chcąc aktywnie spędzić wolny czas. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu’2022 i szefostwu Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej obiekt zmienił się nie do poznania.

autor: KiB

Boisko na początku października br. zostało oficjalnie oddane we władanie młodzieży. W związku z tym odbyła się impreza osiedlowa, połączona z pożegnaniem lata. Choć pogoda była kapryśna, pojawiło się sporo chętnych do zabawy. A organizatorzy (zarząd osiedla „Salezjańskie”, PSM i radny Maciej Kamiński) zadbali o szereg atrakcji. Były dmuchańce, szaleństwa z animatorem, przeciąganie liny, konkursy sportowe, mała gastronomia...[paywall] Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.

Reklama

– To boisko nie było remontowane od wielu lat. Nawierzchnia betonowa została zastąpiona bezpieczną, przyjazną dla dzieci i młodzieży. Inwestycja została sfinansowana z budżetu obywatelskiego, ale również z pieniędzy Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

– powiedział M. Kamiński.

Zakres inwestycji na boisku obejmował wykonanie podbudowy z betonu (to wykonała PSM) oraz ułożenie nawierzchni sportowej, modułowej, polipropylenowej wraz z wykonaniem linii rozgraniczających pole gry do piłki nożnej i koszykówki na istniejącym boisku wielofunkcyjnym. Są nowe bramki i tablice do koszykówki. Teren został ogrodzony. Łączny koszt to ok. 150 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama