Reklama

Wyremontowany most oddany do użytku

Prawie dwa miesiące trwał remont mostu w Birczy. W ubiegłym tygodniu prace udało się sfinalizować.

Most znajdujący się w ciągu drogi powiatowej nr 2078 R w Birczy łączy miejscowości Bircza i Wola Korzeniecka. Inwestycja była mocno wyczekiwana przez mieszkańców, a jej założeniem była poprawa dostępności komunikacyjnej w gminie. Prace wykonane zostały przez pracowników Sekcji Terenowej Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu.

Ekipa remontowa przystąpiła do zadań 7 września br. Już wtedy dyrektor ZDP Janusz Hołyszko prognozował, że[paywall] jest szansa, że wyremontowany most uda się oddać do użytku już w listopadzie. Przewidywania okazały się słuszne. Roboty zostały zakończone 9 listopada. Najpierw zdemontowano dotychczasową konstrukcję, a następnie dokonano koniecznych napraw poszczególnych elementów mostu, obejmujących remont elementów stalowych przęsła mostu, wykonanie wyposażenia pomostu, remont dojazdów do mostu, umocowanie skarp stożków czy rekultywację terenu. Dokonano też koniecznego zabezpieczenia antykorozyjnego, a dotychczasową balustradę mostu zastąpiono nową barierą ochronną.

Reklama


fot.ZDP w Przemyślu
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gienek - niezalogowany 2020-11-17 00:45:38

    Budujemy mosty dla pana starosty 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama