Reklama

Wysokie stypendia za dobre wyniki w nauce [zdjęcia]

11/05/2015 08:15

„Za przykład mieć w życiu będziemy człowieka i bohatera, godnego syna tej ziemi generała Chruściela Montera”. Tak brzmią słowa hymnu Zespołu Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej, który uczniowie odśpiewali 7 maja, podczas obchodów święta patrona szkoły.

Doroczne wydarzenie rozpoczęło się mszą św. o g. 9. Po niej wszyscy zgromadzili się w hali sportowej, gdzie młodzież zaprezentowała program słowno-muzyczny, przybliżając postać generała Antoniego Chruściela. – Pracował i walczył, by Polska była wielka, mądra, dobra i sprawiedliwa. Jego nagrobne epitafium mogłoby brzmieć: przechodniu, powiedz Gniewczynie, że tu leży jej syn – tymi słowami młodzi postanowili uczcić pamięć swojego rodaka, a zarazem jednego z legendarnych dowódców powstania warszawskiego. Na zakończenie uroczystości uczniowie gimnazjum zatańczyli poloneza.

Tegoroczne obchody były również okazją do przybliżenia założeń Funduszu Stypendialnego im. Wandy i Jadwigi Chruściel, który rozpoczyna działalność przy Fundacji im. Stefana Batorego. Fundusz został utworzony z inicjatywy Jadwigi Chruściel, córki Antoniego Chruściela ps. „Monter”, która na ten cel przekazała darowiznę w wysokości 50 tysięcy dolarów. Pomoc finansową będą otrzymywać [paywall] uczniowie i absolwenci szkoły w Gniewczynie Łańcuckiej, rodzinnej miejscowości patrona szkoły, którzy osiągają dobre wyniki w nauce. Fundusz oferuje stypendia dla: uczniów gimnazjum działającego w Zespole Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej w wysokości 100 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy; absolwentów Zespołu Szkół kontynuujących naukę w szkołach ponadgimnazjalnych – w wysokości 150 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy; absolwentów Zespołu Szkół zakwalifikowanych na I rok studiów – w wysokości 400 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy; absolwentów Zespołu Szkół studiujących na II i III roku studiów dziennych – w wysokości 300 zł miesięcznie, wypłacane przez 9 miesięcy. Wnioski o stypendia na rok szkolny 2015/2016 będą przyjmowane do 31 lipca br. 

Dyrektor nie doleciała

Szczegóły Funduszu Stypendialnego miała osobiście przedstawić dyrektor Fundacji im. Stefana Batorego Ewa Kulik-Bielińska, lecz samolot, którym planowała przylecieć z Warszawy, nie wystartował ze względu na złe warunki atmosferyczne. Dyrektor zapowiedziała jednak, że przybędzie do Gniewczyny na rozpoczęcie roku szkolnego.

Reklama

Więcej informacji o funduszach prowadzonych przez Fundację im. Stefana Batorego można znaleźć na stronie: www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/o_funduszach.


Barbara Chmura
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama