Reklama

Wystawa fotografii "Karpackie oblicza"

28/11/2016 09:03

W Centrum Kulturalnym, w Galerii 12, czynna jest wystawa fotografii, będąca pokłosiem konkursu pod hasłem „Karpackie oblicza”.

Fotografować, zwłaszcza dzisiaj, można wszystko i może to robić każdy, ale fotografowanie na zadany temat to już wyższa szkoła jazdy. Doskonale widać to po fotografiach nadsyłanych na rozmaite konkursy. Na konkurs zorganizowany przez CK zgłoszono 56 prac. Jednak trzeba zauważyć, że interpretacja tematu „Karpackie oblicza” nie była łatwa, bo Karpaty ciągną się od Bieszczadów po Rumunię, więc[paywall] jak pokazać coś, co jest najbardziej charakterystyczne dla tej krainy. Pewnie dlatego większość autorów skoncentrowała się na pejzażu i przyrodzie. Część skupiła się na architekturze, co było ryzykowne, bo na przykład renesansowy zamek krasiczyński ma się nijak do Karpat, chyba że wziąć pod uwagę tylko położenie geograficzne. Podobnie jest z fortami. Dlatego też na wystawie uwagę przykuwały trzy czarno-białe fotografie Pawła Malarczyka, na których byli ludzie wykonujący zawód od zawsze związany z Karpatami. Smolarze i pasterze owiec. Zajęci swoją pracą, dla nich zwyczajną, a dla nas trochę egzotyczną. Zestaw ten doceniło jury, przyznając autorowi pierwszą nagrodę. Drugą otrzymała Magdalena Chudzik, a trzecią Mateusz Kołodziej. Jury przyznało też wyróżnienia dla Jerzego Szlachcica i naszego redakcyjnego kolegi Marcina Materniaka. Wszystkim gratulujemy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama