W „Galerii 12”, działającej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, czynna jest pokonkursowa wystawa fotograficzna „Karpackie oblicza”.
Na konkurs napłynęły 83 fotografie, a jury na wystawę zakwalifikowało 71. Pierwsze miejsce przyznało Alicji Wysockiej (Rzeszów), drugie Tomaszowi Okoniewskiemu (Korczyna), trzecie Arturowi Wysockiemu (Rzeszów), a czwarte Szymonowi Muszańskiemu (Chorówka).
Ponadto jury wyróżniło prace: Weroniki Sopel (Jarosław), Jerzego Szlachcica (Przemyśl),Tomasza Nabiałowskiego (Nowosiółki Dydyńskie) oraz Pawła Malarczyka (Chorówka). Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.
Od wielu lat obserwuję efekty konkursu „Karpackie oblicza”, organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i ósma edycja jest dowodem, że z roku na rok poziom nadsyłanych prac jest coraz wyższy.
Pokonkursowa wystawa jest przeglądem aktualnych stylów i tendencji panujących w fotografii. Zdecydowana większość prac to szeroko rozumiany pejzaż ograniczający się do natury, rzadziej urbanistyki. Autorzy z całej Polski biorący udział w konkursie, którzy traktują fotografię jako środek świadomej wypowiedzi, pokazali to, co w ich mniemaniu jest najbardziej charakterystyczne dla regionu karpackiego.
Na wystawie w „Galerii 12” niewiele jest reportażu, scen rodzajowych czy dokumentacji wydarzeń ściśle związanych z terenem Karpat. Jednym słowem, jakby mało było życia, a przecież Karpaty to nie bezludny obszar urokliwych pejzaży, lasów czy bieszczadzkich połonin.
Jacek Szwic
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze