NSZZ „Solidarność” Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” przy wsparciu starosty jarosławskiego przygotowują okolicznościową wystawę dokumentującą funkcjonowanie związku na ziemi jarosławskiej w latach 1980-1989.
Jej dopełnieniem jest apel organizatorów o ujawnianie dokumentów, fotografii i pamiątek historycznych dotyczących genezy i działalności NSZZ „Solidarność” na naszym terenie. Materiały można dostarczać do siedziby Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich (Jarosław, Rynek 4) oraz Oddziału Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Jarosławiu (Jarosław, Grodzka 6/3). Organizatorzy akcji zapewniają że po zeskanowaniu i opracowaniu oryginały wrócą do właścicieli, a stworzona w ten sposób cyfrowa baza danych posłuży do badań naukowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Solidarność" ta prawdziwa zbudowana na tęsknotach ,marzeniach i entuzjazmie Polaków to juz tylko historia.Spełniła swoja rolę i przestała już istnieć w swiadomości Polaków.Ale zachował o sobie dobre wspomnienia i szacunek do tego co udało się zrobić.Dzisiaj to już żadna solidarność.teraz to pseudo działacze na krótkiej smyczy rządzących zadowolonych ze swoich etatów realizujących swoje osobiste cele.
Niestety przez takich jak Tadeusz który wybrał wyborczą odrzucajac solidarność wkraju rzadzanym przez komunistów dokonano rewolucji by rzadzili komuniści (ale z tadeuszami).
Jestem dużo młodszy od "Solidarności" tej prawdziwej.Ale Dziadzio mi opowiadał jak Polacy powstali z kolan praktycznie w każdej wiosce nawet tej zapadłej,w każdym mieście ludzie się jednoczyli i wzajemnie wspierali nie tylko duchowo.Razem czuli się wielcy i mocni co tez świat docenił.Polak brzmiało dumnie.A dzisiaj z idei zostało nic.Z "Solidarności " tez zostało nic.Ludzie mądrzy z niej odeszli.To co zostało mija sie z godnością i uczciwoscią. Typowa przybudówka jedynie słusznej partii.
Ale ta "Solidarność"z 1980 r. to jest zupełnie coś innego od tej,która ma prawie o połowę lat mniej i zrzesza przeróznych cwaniaków.
"Solidarność" ta prawdziwa zbudowana na tęsknotach ,marzeniach i entuzjazmie Polaków to juz tylko historia.Spełniła swoja rolę i przestała już istnieć w swiadomości Polaków.Ale zachował o sobie dobre wspomnienia i szacunek do tego co udało się zrobić.Dzisiaj to już żadna solidarność.teraz to pseudo działacze na krótkiej smyczy rządzących zadowolonych ze swoich etatów realizujących swoje osobiste cele.
Niestety przez takich jak Tadeusz który wybrał wyborczą odrzucajac solidarność wkraju rzadzanym przez komunistów dokonano rewolucji by rzadzili komuniści (ale z tadeuszami).
Jestem dużo młodszy od "Solidarności" tej prawdziwej.Ale Dziadzio mi opowiadał jak Polacy powstali z kolan praktycznie w każdej wiosce nawet tej zapadłej,w każdym mieście ludzie się jednoczyli i wzajemnie wspierali nie tylko duchowo.Razem czuli się wielcy i mocni co tez świat docenił.Polak brzmiało dumnie.A dzisiaj z idei zostało nic.Z "Solidarności " tez zostało nic.Ludzie mądrzy z niej odeszli.To co zostało mija sie z godnością i uczciwoscią. Typowa przybudówka jedynie słusznej partii.