Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu uczciło 65-lecie swego istnienia dwoma koncertami. Pierwszy był skierowany do rodziców i mieszkańców ziemi jarosławskiej. Drugi był jubileuszową galą z podsumowaniem pracy, gratulacjami i podziękowaniami.
Uroczystości jubileuszowe obchodzono w połowie listopada. Koncert zorganizowany przez wychowanków ogniska przyciągnął ludzi związanych z długoletnią historią placówki[paywall], z zespołami, które pod jej skrzydłami powstawały, i wychowankami. Gala była okazją do podziękowań za promocję powiatu i propagowanie kultury. Na ręce Marii Kus, dyrektor Powiatowego Ogniska Baletowego, składali je przedstawiciele powiatu oraz osoby związane z instytucjami kulturalnymi. Jednak oba koncerty to przede wszystkim prezentacja możliwości wychowanków ogniska z tańcami w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Jarosław” oraz zespołów działających przy placówce.
Założycielką i pierwszą dyrektor placówki była Lidia Nartowska. Jej imię nadano ognisku w 1995 r. Obecnie POB prowadzone jest przez Radę Powiatu Jarosławskiego, a nadzór pedagogiczny pełni Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze