Reklama

Wytańczony jubileusz 65-lecia istnienia

29/11/2015 07:33

Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu uczciło 65-lecie swego istnienia dwoma koncertami. Pierwszy był skierowany do rodziców i mieszkańców ziemi jarosławskiej. Drugi był jubileuszową galą z podsumowaniem pracy, gratulacjami i podziękowaniami.

Uroczystości jubileuszowe obchodzono w połowie listopada. Koncert zorganizowany przez wychowanków ogniska przyciągnął ludzi związanych z długoletnią historią placówki[paywall], z zespołami, które pod jej skrzydłami powstawały, i wychowankami. Gala była okazją do podziękowań za promocję powiatu i propagowanie kultury. Na ręce Marii Kus, dyrektor Powiatowego Ogniska Baletowego, składali je przedstawiciele powiatu oraz osoby związane z instytucjami kulturalnymi. Jednak oba koncerty to przede wszystkim prezentacja możliwości wychowanków ogniska z tańcami w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Jarosław” oraz zespołów działających przy placówce.

Założycielką i pierwszą dyrektor placówki była Lidia Nartowska. Jej imię nadano ognisku w 1995 r. Obecnie POB prowadzone jest przez Radę Powiatu Jarosławskiego, a nadzór pedagogiczny pełni Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.   


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama