Reklama

Wyższe kary dla kierowców. Jak postrzegają je zmotoryzowani?

16/05/2015 10:00

Za kilka dni wejdą w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Wiązać się to będzie przede wszystkim z surowszymi karami dla kierowców przekraczających prędkość i wsiadających za kierownicę po spożyciu alkoholu. Uprawnienia do kierowania pojazdami mogą utracić też ci, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób.

– Moim zdaniem zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości jest słuszne. Może w końcu piraci drogowi zastanowią się, jak będą chcieli przekroczyć dozwoloną prędkość. Chciałabym, żeby zmiany przepisów obowiązywały wszystkich, nie tylko nas, zwykłych ludzi. Chociaż trochę się boję tych wyższych mandatów, mam nadzieję, że nigdy takiego nie dostanę – śmieje się mieszkanka Jarosławia. 


fot.Izabela Plęs
– Nowe przepisy są po prostu idealnym sposobem na łatanie dziury budżetowej kosztem kierowców – dzieli się swoją opinią Marcin Perłak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    101km/h - niezalogowany 2015-05-16 14:01:42

    O 50 km/h w terenie zabudowanym czyli 100km/h na TRZY miesiące! Nonsens!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ddda - niezalogowany 2015-05-16 14:44:43

    Wprost przeciwnie. Bardzo dobrze. STOP debilom za kierownicą!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    janek - niezalogowany 2015-05-17 11:22:22

    100 w zabudowanym - nonsens ? Czlowieku jesli dziecko pare metrow od ciebie wybiegnie gdzies z barmy kamienicy na ulice przy tej predkosci to nawet sie nie zdarzysz zesrac ze strachu... Nie jednokrotnie mialem taka sytuacje i uwierz mi wtedy nawet 50 kmh to za duzo zeby zdarzyc wyhamowac.W godzinach wieczornych jest podobnie z tym, ze zamiast dzieci zule czolgaja sie po jezdni i pech, ze najczesciej w miejscach slabo oswietlonych.Co innego ograniczenia predkosci na naszej obwodnicy, ktora ma dwa pasy oddzielone zielenia a ograniczenie to 70 kmh - tutaj to jest nonsens.Przede wszystkim trzeba jezdzic z glowa, uswiadomic sobie, ze jazda samochodem to nie tylko wygoda itd. ale i wielka odpowiedzialnosc.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości