W dwie ostatnie niedziele stycznia br. roku seniorzy z gminy Chłopice celebrowali swoje święto. Raz w roku najstarsi mieszkańcy lokalnej społeczności spotykają się przy poczęstunku, wspólnie kolędują, wspominają dawne czasy. Tym razem okazja była wyjątkowa.

fot.Monika Maj-Lichończak
Jako pierwsi świętowali państwo Krystyna i Tadeusz Fusowie oraz Kazimiera i Kazimierz Szołkowie z Jankowic.
6 par obchodziło jubileusz małżeństwa w gminie Chłopice. Jako piersi świętowali państwo Krystyna i Tadeusz Fusowie oraz Kazimiera i Kazimierz Szołkowie z Jankowic. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Krzysztofa Filipka, a homilię wygłosił ks. Jacek Książek. Następnie goście i świętujące pary małżeńskie podziwiały część artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Jankowicach, po której zasiedli do stołów, by wspólnie[paywall] pokolędować.

fot.Monika Maj-Lichończak
W Chłopicach Złote Gody świętowali Gustawa i Bronisław Szwedowie.
Medale, gratulacje i upominki wręczali wójt gminy Chłopice Andrzej Czyż wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławem Buczko, sekretarz gminy Chłopice Marzeną Blok oraz sołtysami poszczególnych wsi.
12 marca br. swój jubileusz świętować będą natomiast w Boratynie państwo Teresa i Wacław Kurasowie oraz Maria i Bronisław i Jadowniccy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pięknie, wielkie gratulacje i życzenia zdrowia.
Dla Jubilatów serdeczne gratulacje ! Drodzy Państwo... choć Państwa nie znam ... jedynie z artykułu - DUŻO ZDROWIA na następne wspólne lata ! Ale po co na foto ten Wójt Chłopic... To kiepska "atrakcja" na tak pięknej uroczystości, bardzo kiepska...
Pięknie, wielkie gratulacje i życzenia zdrowia.
Dla Jubilatów serdeczne gratulacje ! Drodzy Państwo... choć Państwa nie znam ... jedynie z artykułu - DUŻO ZDROWIA na następne wspólne lata ! Ale po co na foto ten Wójt Chłopic... To kiepska "atrakcja" na tak pięknej uroczystości, bardzo kiepska...