Reklama

Z miłości do piłki – 70-lecie klubu „Czarni” z Oleszyc

07/08/2016 08:33

Klub, który powstał w 1946 roku i nazwę przyjął od jednego z najstarszych polskich klubów ze Lwowa, w tym roku świętuje swój jubileusz.

Początki były trudne, zawodnicy nie mieli profesjonalnego boiska ani szatni. W latach 60. i 70. na mecze dojeżdżali czym się dało – wozami konnymi, dostawczymi żukami, nysami czy nieznanymi młodym czytelnikom osinobusami.

Miłość do sportu powodowała[paywall] jednak, że wszystkie niedogodności, z jakimi się zmagali zawodnicy, nie były ważne. Sportowcy mieli wielki apetyt na zdobywanie bramek i punktów w swoich tabelach. Zamiłowanie do piłki nożnej było przekazywane w rodzinach z ojca na syna, nie dziwi więc, że na wspólnych spotkaniach (organizowanych co roku) z jednej rodziny można spotkać dziadka, ojca i wnuka. Członków klubu cieszy to, że ciągle przybywa im następców, bo drużyna juniorów również odnosi sukcesy.

Oficjalne uroczystości z okazji 70-lecia klubu odbyły się na początku lipca. Wśród zaproszonych gości był prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, starosta lubaczowski Józef Michalik i burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz. Impreza rozpoczęła się od wspomnienia zawodników, którzy już odeszli, później wręczono odznaczenia i wyróżnienia zawodnikom. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. 


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama