Biura podróży, firmy transportowe, restauracje, salony fryzjerskie i fitness cluby prowadzili przez ostatnie 5 miesięcy – od września do stycznia br. – uczniowie przemyskich szkół. Wprawdzie na razie wirtualnie, a nie w realu, ale nietypowa nauka biznesu i zarządzania ma szansę zaprocentować w przyszłości. 14 marca najlepsze zespoły i indywidualni adepci przedsiębiorczości odebrali nagrody.
W sumie nagrody w konkursie nazwą „Przemyśl jest PRZE!dsiębiorczy”, zrealizowanym w ramach projektu „Razem Zmieniamy Przemyśl”, odebrało 22 uczniów. A łącznie wzięło w nim udział ponad 320 uczniów z 7 przemyskich szkół ponadpodstawowych, którzy założyli 150 wirtualnych firm w kilkunastu branżach.
Prowadzili je wykorzystując innowacyjne narzędzie pod nazwą „Branżowe Symulacje Biznesowe”. Najwięcej młodych osób widziało siebie w branży[paywall] turystycznej, dlatego w ramach przedsięwzięcia najwięcej powstało biur podróży.
Uczniowie, wykorzystując udostępnione im wirtualne narzędzie do nauki biznesu i zarządzania musieli się zmierzyć z wyzwaniami, przed jakimi stają na co dzień przedsiębiorcy. Podejmowali ważne decyzje biznesowe, zarządzali swoim przedsiębiorstwem, tworzyli miejsca pracy, zatrudniali pracowników, ustalali wynagrodzenia dla nich, inwestowali w sprzęt, reklamę i ustalali ceny.
– Dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt, zaczynając od młodzieży uczestniczącej, poprzez opiekunów i dyrektorów, a na koordynatorach i opiekunach kończąc – podsumował przedsięwzięcie prezydent Wojciech Bakun, który wręczył nagrody laureatom.
W spotkaniu z młodzieżą podsumowującym pierwszą edycję przedsięwzięcia, zorganizowanym w przemyskim magistracie – oprócz włodarza miasta – uczestniczyli także: koordynator projektu „Razem Zmieniamy Przemyśl” Beata Bielecka, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Renata Kochanowicz i koordynator tej inicjatywy Rafał Porada.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze