Ruszyły przesłuchania do II edycji konkursu „Do Hymnu”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W tegorocznej odsłonie bierze udział około 300 szkół, ale tylko 3 z naszego regionu. 4 kwietnia odbyły się przesłuchania w Jarosławiu, Mirocinie i Tryńczy.
Konkurs, po raz drugi organizowany przez Narodowe Centrum Kultury, ma wzmacniać tradycję pięknego śpiewania hymnu narodowego, ale także rozwijać wśród młodzieży zainteresowania śpiewem jako takim. Pierwotnie wpisywał się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości , ale zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania organizatorów. Liczba zgłoszeń znacznie przekroczyła założony w 2018 limit 300 szkół, stąd też decyzja, by konkurs rozszerzyć na kolejny rok. Przesłuchania konkursowe ruszyły 1 kwietnia i potrwają do końca maja. Ogłoszenie wyników nastąpi do 11 czerwca br.[paywall]
Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 3 szkoły w regionie. Jako jedyna w Jarosławiu wzięła w niej udział Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek. Zgodnie z regulaminem 4 kwietnia młodzież tej szkoły odśpiewała wszystkie zwrotki hymnu państwowego oraz dwie pieśni hymniczne z listy przygotowanej przez organizatorów. Stąd też w kaplicy szkolnej rozbrzmiało jeszcze Boże coś Polskę, a także dźwięki Roty. Pozostałe dwie szkoły uczestniczące w wydarzeniu reprezentowały ziemię przeworską. W Szkole Podstawowej w Mirocinie i w SP w Tryńczy młodzież odśpiewała zestaw pieśni, tj. hymn, Rotę oraz Odę do radości, która na liście konkursowej pojawiła się ze względu na 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze