Reklama

Za 2,5 roku będzie zachodnia obwodnica miasta

05/07/2017 17:00

Do końca listopada 2018 r. ma powstać łącznik autostradowy. Jego budowę będzie finalizowało rondo na granicy Przeworska i Gwizdaja. Rok później ma zostać zakończony nowy przebieg drogi wojewódzkiej, co wspólnie utworzy zachodnią obwodnicę miasta.

Burmistrz Leszek Kisiel podkreśla, że obwodnica rozwiąże problemy komunikacyjne związane ze zjazdem i wjazdem na autostradę A4. – Bezpośrednio skomunikuje[paywall] mieszkańców Studziana, Dębowa i innych miejscowości z drogą o nowym przebiegu do Rzeszowa, omijając skrzyżowanie ulic Studziańskiej i Szpitalnej z Łańcucką oraz drogą nr 94. Podobnie zostanie odciążona ulica Węgierska i Słowackiego z kierunku Urzejowic i Kańczugi. Tutaj kierowcy zmierzający do Rzeszowa będą kierowali się na nowy przebieg drogi nr 835 i wyjadą na drogę do Rzeszowa na Gwizdaju. Taka komunikacja w znaczący sposób odciąży główne skrzyżowanie w centrum miasta – wyjaśnia.

W trakcie realizacji jest łącznik autostradowy. Ma zostać ukończony w listopadzie 2018 r. Jego budowę ma zakończyć powstanie ronda na granicy Przeworska i Gwizdaja.  Miasto zadeklarowało, że będzie uczestniczyć w kosztach budowy chodnika przy rondzie. Ma on kosztować ponad 100 tys. zł. Marszałek województwa podkarpackiego deklaruje pokrycie 50 procent kosztów, a drugą część wspólnie mają przekazać burmistrz Przeworska i wójt gminy Przeworsk. Natomiast dalszy przebieg drogi wojewódzkiej nr 835 ma być sfinalizowany w do końca 2019 r.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nowyyyy - niezalogowany 2017-07-05 18:29:17

    Za  2,5 roku nie bedzie juz PiSu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jerry - niezalogowany 2017-07-07 23:04:25

    PiS będzie ale nas nie będzie :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Izi - niezalogowany 2017-07-08 19:50:56

    to już niech ktoś robi projekt obwodnicy Gniewczyny bo już jest ciężko na tej drodze a co dopiero jak będzie skończony łącznik z E40....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama