Reklama

Za brak wiedzy często płacimy życiem [GALERIA]

Najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to zadbać o swoje zdrowie! – przekonywali organizatorzy wydarzenia pod hasłem „Masz haka na raka?”, które odbyło się w sobotę, 15 kwietnia, w Galerii Sanowa. Temat profilaktyki antynowotworowej starano się zgłębić na różne sposoby, akcentując przy tym, że zdrowy styl życia i przemyślana dieta mają w tym względzie niemałe znaczenie.

Rzetelna wiedza i profilaktyka ratują życie – to motto, które przyświecało wszystkim działaniom podjętym w ramach akcji. Pomiędzy godziną 12 a 16 można było w Galerii Sanowa zasięgnąć wielu cennych rad specjalistów.

Krzesło, przy którym porad udzielał onkolog kliniczny dr Oleg Socha praktycznie cały czas było zajęte. Na brak rozmówców nie narzekała też[paywall] specjalistka od zdrowego odżywiania, która radziła m.in. jakie zasady żywieniowe warto stosować w chorobie nowotworowej.

Za parawanem, przy użyciu fantomów, można było sprawdzić, na ile zna się zasady samobadania, niejednokrotnie pozwalającego na wykrycie pierwszych symptomów choroby. Dodatkowo w ramach akcji prowadzone były też: porady kosmetyczne w zakresie pielęgnacji skóry twarzy i dłoni, badania poziomu cukru we krwi i pomiary ciśnienia.

Chętne panie mogły skorzystać z urodowych i modowych podpowiedzi profesjonalistek, a także ściąć swoje włosy w Salonie Fryzjerskim Cabello, przeznaczając je na zbiórkę włosów do produkcji peruk dla osób po chemioterapii. 

Oprócz tego palacze mogli przetestować swój oddech, sprawdzając poziom CO2 w wydychanym powietrzu, a pozostali sprawdzić, przy użyciu alkogogli, jak zmienia się postrzeganie otoczenia po spożyciu alkoholu.

Sporą porcję wiedzy przekazały też: dr Edyta Guty z przemyskiej PANS oraz Anna Świrk z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw i malowania twarzy, aby rodzice swobodnie mogli skorzystać z oferowanych konsultacji. Wesołym i kolorowym akcentem była także zumba, do zatańczenia której zaproszono szczególnie dzieci, ale i dorosłych.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama