Reklama

Za dużo zjadłeś? To Ci pomoże!

25/12/2015 16:28

Święta to czas rodzinnych spotkań, uroczystych kolacji i biesiadowania przy stole. Niestety to również okres, w którym nie trudno o przejedzenie. Jeżeli chcesz poprawić swoje samopoczucie i wspomóc trawienie, jest na to kilka domowych sposobów. Dzięki paru sztuczkom usprawnisz pracę jelit i zlikwidujesz uczucie pełności w żołądku.

Po pierwsze przyprawy!

Przyrządzając tradycyjne dania, warto się pokusić o dodanie do nich odpowiednio dobranych przypraw. Jeżeli chcesz, aby żołądek pracował właściwie, sięgnij po: kminek, kolendrę, cynamon, imbir, pieprz, pietruszkę, majeranek, anyż, estragon, cząber, koper włoski oraz jałowiec. Przyprawy te pomagają m.in. usprawnić pracę wątroby, przyśpieszają przemianę materii, wzmagają pracę żołądka, a także pobudzają wydzielanie soków trawiennych.

 

Zaparz sobie zioła

Ziołowe napary mogą zdziałać cuda. Wystarczy, że wypijesz je po obfitym jedzeniu. Jeżeli chcesz zwiększyć wydzielanie soku żołądkowego, sięgnij po melisę. Pracę wątroby może wspomóc napar z mniszka lekarskiego, a przy zaburzeniach układu pokarmowego z pomocą przyjdzie rumianek. Warto również pamiętać o mięcie i lubczyku, który poprawia perystaltykę jelit.

Reklama

 

Kompot z suszu

Kompot z suszu to idealne antidotum na przejedzenie. Nie powinno go więc zabraknąć na wigilijnym stole. Suszone owoce regulują trawienie i pracę jelit. Należy jednak pamiętać, że kompot powinien być ciepły.

 

Rusz się!

Jeżeli to możliwe, warto po obfitym jedzeniu przejść się na mały spacer. Chodzenie to idealny sposób na lepszą pracę jelit, zaparcia i wzdęcia. Wystarczy tylko 15 – 20 minut, by poczuć poprawę i ulgę w żołądku. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jarek - niezalogowany 2015-12-25 16:49:53

    Minimum 5 kilometrów:-) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    korekta - niezalogowany 2015-12-26 10:34:13

    Przed umieszczeniem tekstu należałoby go jeszcze raz przeczytać. Pozdrawiam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Danusia - niezalogowany 2015-12-26 23:11:54

    Kompot z śliwek oraz dicopeg to moje 2 sposoby na zaparcia, które mnie męczą rok w rok. Ale czego się nie robi dla tych wszystkich pyszności na wigilijnym stole ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama