Święta to czas rodzinnych spotkań, uroczystych kolacji i biesiadowania przy stole. Niestety to również okres, w którym nie trudno o przejedzenie. Jeżeli chcesz poprawić swoje samopoczucie i wspomóc trawienie, jest na to kilka domowych sposobów. Dzięki paru sztuczkom usprawnisz pracę jelit i zlikwidujesz uczucie pełności w żołądku.
Przyrządzając tradycyjne dania, warto się pokusić o dodanie do nich odpowiednio dobranych przypraw. Jeżeli chcesz, aby żołądek pracował właściwie, sięgnij po: kminek, kolendrę, cynamon, imbir, pieprz, pietruszkę, majeranek, anyż, estragon, cząber, koper włoski oraz jałowiec. Przyprawy te pomagają m.in. usprawnić pracę wątroby, przyśpieszają przemianę materii, wzmagają pracę żołądka, a także pobudzają wydzielanie soków trawiennych.
Ziołowe napary mogą zdziałać cuda. Wystarczy, że wypijesz je po obfitym jedzeniu. Jeżeli chcesz zwiększyć wydzielanie soku żołądkowego, sięgnij po melisę. Pracę wątroby może wspomóc napar z mniszka lekarskiego, a przy zaburzeniach układu pokarmowego z pomocą przyjdzie rumianek. Warto również pamiętać o mięcie i lubczyku, który poprawia perystaltykę jelit.
Kompot z suszu to idealne antidotum na przejedzenie. Nie powinno go więc zabraknąć na wigilijnym stole. Suszone owoce regulują trawienie i pracę jelit. Należy jednak pamiętać, że kompot powinien być ciepły.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przed umieszczeniem tekstu należałoby go jeszcze raz przeczytać. Pozdrawiam.
Kompot z śliwek oraz dicopeg to moje 2 sposoby na zaparcia, które mnie męczą rok w rok. Ale czego się nie robi dla tych wszystkich pyszności na wigilijnym stole ;)
Kompot z suszu bardzo lubi i w święta wypijam go sporo. Niestety czasem jem o wiele za dużo i wtedy dopadają mnie wzdęcia czy zaparcia. Radze sobie przy pomocy czopków eva/qu. działają po 15 min wiec efekt lekkości przychodzi dość szybko.
Minimum 5 kilometrów:-)
Przed umieszczeniem tekstu należałoby go jeszcze raz przeczytać. Pozdrawiam.
Kompot z śliwek oraz dicopeg to moje 2 sposoby na zaparcia, które mnie męczą rok w rok. Ale czego się nie robi dla tych wszystkich pyszności na wigilijnym stole ;)