Jarosławscy radni miejscy zdecydowali o zwolnieniu z podatku właścicieli psów wziętych ze schronisk dla bezdomnych zwierząt. Ulga będzie przysługiwać od nowego roku. Podatek od posiadania psa wynosi w Jarosławiu 50 zł rocznie za każdego czworonoga.

fot.Schronisko w Orzechowcach
Czekających na adopcję psów nie brakuje. Ten trafił do Orzechowiec z Przeworska.
Według informacji przekazanych przez Zbigniewa Piskorza, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska UM Jarosławia, mieszkańcy mają zaledwie kilka psów wziętych ze schronisk. Zaniechanie pobierania opłat może być więc zachętą[paywall] do przyjęcia bezdomnego zwierzaka.
W schronisku w Orzechowcach psiaki czekają na nowy dom. Ostatnio trafił tam duży, trzy- bądź czteroletni pies przywieziony przez straż miejską z Przeworska. – Mimo swojej postury, którą może budzić strach, jest łagodny i towarzyski w stosunku do ludzi. Jest silny, ale nie wykazuje żadnej agresji – informują opiekujący się nim, licząc, że pies nie został porzucony i niedługo zgłosi się właściciel. Jeśli się jednak nie pojawi, psiaka będzie można adoptować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze