Uniknęli pobicia przez nietrzeźwego mężczyznę dzięki policjantowi, który akurat robił zakupy. Małżonkowie zaatakowani przez agresora na parkingu przed sklepem w dowód wdzięczności za bezinteresowną postawę funkcjonariusza skierowali list z podziękowaniami do komendanta powiatowego komendy w Strzyżowie.
Niebezpieczne zajście miało miejsce na jednym ze strzyżowskich parkingów przy sklepie. Do kobiety i mężczyzny podszedł nietrzeźwy mężczyzna i zagroził pobiciem. Sytuację dostrzegł będący akurat po służbie policjant ze strzyżowskiej komendy. Agresor był coraz bardziej napastliwy wobec małżonków, więc postanowił nie czekać i podjął interwencję. Obezwładnił mężczyznę, uniemożliwiając mu tym samym ucieczkę i przekazał go w ręce wezwanego patrolu policji.
Agresorowi grozi odpowiedzialność karna za groźby karalne. Kodeks karny przewiduje w tym wypadku do 2 lat pozbawienia wolności, karę grzywny albo ograniczenia wolności. Mężczyzna odpowie ponadto za zakłócenie porządku publicznego, zagrożone grzywną i miesięcznym aresztem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze