Atrakcje dla najmłodszych, warsztaty, samochodowe szaleństwa i energetyczna muzyka! Takie atrakcje czekały w niedzielę, 19 września, na uczestników Festiwalu Kolorów, połączonego z akcją szczepień. Przez kapryśną aurę zabrakło wprawdzie atrakcji w postaci spadających z nieba kolorowych proszków, barwiących uczestników, ale humory i tak dopisały.
Festiwal Kolorów, połączony z akcją szczepień realizowaną przez KGW w Starej Birczy w ramach Narodowego Programu Szczepień, pierwotnie miał się odbyć w Rynku.
Nikt nie mógł się jednak spodziewać, że[premium pogoda będzie tak fatalna. Pokrzyżowała ona plany organizatorów, uniemożliwiając wyrzuty kolorowego pudru nad głowami uczestników, ale nie na tyle, by całkowicie zrezygnowali z planów.
Wydarzenie przeniesiono do hali widowiskowo-sportowej. Od g. 13 mieszkańcy mogli zgłaszać się na szczepienia, realizowane we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem im. św. Ojca Pio w Przemyślu i korzystać z przygotowanych atrakcji.
Na najmłodszych czekały m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, ciekawe animacje, zabawy z klaunem i warsztaty plastyczne. Oprócz tego chętni mogli skorzystać z okazji do] ozdobienia twarzy zmywalnymi farbami i posmakować ulubionych dziecięcych przysmaków: waty cukrowej i popcornu.
Starsi – szczególnie pasjonaci motoryzacji – mogli obejrzeć widowiskowe pokazy driftingu na placu targowym w wykonaniu ELWIK Drift Team. Była też sposobność do kursu drift taksówką.
Niestety smakiem musieli się obejść fani motocykli. Motocyklowy spot ze względów pogodowych nie doszedł do skutku. O dobre nastroje, na przekór nieprzychylnej aurze, dbał tego dnia niestrudzony didżej LukeAmon.
Z kolei dzień wcześniej, w sobotę, 18 bm., Bircza gościła kameralną orkiestrę akordeonową Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego pod batutą Zbigniewa Czuryły.
Na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki młodzi, utalentowani muzycy – wśród których nie brakuje laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych – dali wspaniały popis, dostarczając publiczności cudownych wrażeń artystycznych.
Również tego dnia trwała akcja szczepień połączona z loterią. Do szczęśliwców trafił mały sprzęt agd – ekspres ciśnieniowy i toster. Łącznie podczas wspomnianego weekendu zaszczepiło się 9 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Przyjęcie szprycy to profilaktyka ?!?