Reklama

Zabójcze mrozy. W czasie 1 doby mróz zabił 10 osób!

14/01/2017 20:00

Tylko w czasie jednej doby w kraju mróz zabił 10 osób. Tej zimy na Podkarpaciu z wyziębienia zmarło dotąd osiem osób – alarmują policjanci.

W związku z falą chłodu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki 6 stycznia wystosował następujący apel: – Zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozu[paywall]. Caritas oraz inne instytucje charytatywne Kościoła katolickiego są otwarte na potrzebujących schronienia. W sytuacji, gdy osoby giną z powodu zamarznięcia, zechciejmy wykazać szczególną czujność, aby nikogo nie pozostawić bez dachu nad głową. Będzie to uczynek miłosierdzia spełniony w roku św. Brata Alberta, który troszczył się o bezdomnych i ubogich – apelował abp Gądecki. O szczególną uwagę na bezdomnych apelują również policja, straż miejska i służby socjalne.

W Przemyślu od początku chłodów policjanci i strażnicy miejscy podczas codziennych patroli sprawdzają pustostany, komórki, dworce oraz inne miejsca, w których przebywają bezdomni i w razie potrzeby odwożą ich do schroniska albo Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom. Tej zimy do funkcjonariuszy dołączyły siostry felicjanki, które często towarzyszą patrolom i rozdają potrzebującym paczki żywnościowe pomocne w przetrwaniu chłodów. Na przykład w wieczór Trzech Króli, kiedy termometry wskazywały minus osiemnaście stopni, odwiedziły w mieście kilka miejsc, gdzie zwykle przebywają bezdomni i zostawiły im paczki oraz zapraszały na zupę wydawaną potrzebującym w kuchni działającej w domu prowincjalnym sióstr felicjanek w Przemyślu przy ulicy Poniatowskiego.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    oZzmAn - niezalogowany 2017-01-14 21:15:49

    ACCEPT - WINTER DREAMS - TEKSTOWO.PL   Tą przepiękną, niesamowitą kompozycję, chciałbym zadedykować Tym, którzy już zamarzli tej zimy, i którym (odpókać!!!) dopiero zamarzną.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    oZzmAn - niezalogowany 2017-01-14 21:46:35

    ''Zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozu (...) "   To może by tak ePISkopat i pan Stanisław Gądecki dali przykład i przyjęliby w swoje progi - pałace, plebanie itp. - chociaż kilku bezdomnych nieszczęśników.   KULT - ZGROZA - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wilk - niezalogowany 2017-01-15 08:13:57

    oZzmAn . nic dodać nić ująć cała prawda .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama