Reklama

Zabraknie pieniędzy na odmalowanie poziomego oznakowania ulic?!

To nie ma prawa się zdarzyć i jasno trzeba powiedzieć, że władze miasta muszą znaleźć na to pieniądze! Skąd? Choćby spod ziemi! Istnieje niebezpieczeństwo, że po zimie nie wszystkie przemyskie ulice zostaną odnowione, że na nie wszystkich odmalowane zostanie poziome oznakowanie.

Instytucją odpowiedzialną za to przedsięwzięcie, czyli pozimowe utrzymanie dróg czy remonty cząstkowe nawierzchni, jest Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu. Sęk w tym, że[paywall] musi się zmieścić w określonej kwocie pieniędzy, którą otrzymał od miasta. A tych po prostu nie ma.

– Ogłosiliśmy już przetargi na pozimowe remonty cząstkowe przemyskich ulic. Na odnowienie poziomego oznakowania jeszcze nie. Najpierw musimy się zabrać za łatanie dziur. Wszystko zależy jednak od warunków pogodowych. Musimy jednak rozważnie gospodarować pieniędzmi. Tegoroczna akcja „Zima” kosztowała nas już około dwa i pół miliona złotych. Musimy jednak zabezpieczyć się na ewentualność jej chwilowego powrotu. A wówczas pieniędzy nie będziemy mieć za dużo – tłumaczy dyrektor ZDM w Przemyślu Jacek Cielecki.

Na większości przemyskich ulic oznakowania poziomego już praktycznie nie widać. Farba starta jest między innymi z przejść dla pieszych, co rodzi duże niebezpieczeństwo.

– Wiemy o tym. Tak jest co roku. Z całą pewnością wystarczy nam środków na odnowienie głównych ulic w mieście. Odmalowane zostaną przejścia dla pieszych, główne linie osiowe jezdni, poprawimy śluzy rowerowe. Ale musimy poczekać na sprzyjającą pogodę. W nocy temperatura nie może być niższa niż 10 stopni Celsjusza. Inaczej farba nie chce schnąć. Trzy, cztery auta przejadą i efekt będzie taki, jakby nic nie zostało zrobione. Przewidujemy, że taka pogoda będzie dopiero w maju i wówczas ruszymy z malowaniem. Jeśli wystarczy nam pieniędzy na odnowienie wszystkich miejskich ulic, potrwa to około miesiąc, a jeśli w grę będą wchodzić tylko główne arterie , zrobimy to w dwa, trzy tygodnie – podsumował J. Cielecki.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-03-20 18:03:54

    Kocham to MIASTO i 'władze"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    janek - niezalogowany 2018-03-20 18:15:15

    Dziadostwo i wstyd. Jak wjeżdżam do P-śla to mi ręce opadają. Gdzie by nie spojrzeć to syf i ruina. Może kiedyś piotruś wykupi miasto i doprowadzi to wszystko do stanu używalności.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krzysztof - niezalogowany 2018-03-20 18:29:38

    Ciebie chyba pogieło i to własnie w głowie.Przeciez to stary Ubek,a obecnie urzedujacy to konfifent.Tu trzeba normalnego człowieka,który chce coszrobić w tym Grodzie.Mysle,że tacy sa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama