To nie ma prawa się zdarzyć i jasno trzeba powiedzieć, że władze miasta muszą znaleźć na to pieniądze! Skąd? Choćby spod ziemi! Istnieje niebezpieczeństwo, że po zimie nie wszystkie przemyskie ulice zostaną odnowione, że na nie wszystkich odmalowane zostanie poziome oznakowanie.
Instytucją odpowiedzialną za to przedsięwzięcie, czyli pozimowe utrzymanie dróg czy remonty cząstkowe nawierzchni, jest Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu. Sęk w tym, że[paywall] musi się zmieścić w określonej kwocie pieniędzy, którą otrzymał od miasta. A tych po prostu nie ma.
– Ogłosiliśmy już przetargi na pozimowe remonty cząstkowe przemyskich ulic. Na odnowienie poziomego oznakowania jeszcze nie. Najpierw musimy się zabrać za łatanie dziur. Wszystko zależy jednak od warunków pogodowych. Musimy jednak rozważnie gospodarować pieniędzmi. Tegoroczna akcja „Zima” kosztowała nas już około dwa i pół miliona złotych. Musimy jednak zabezpieczyć się na ewentualność jej chwilowego powrotu. A wówczas pieniędzy nie będziemy mieć za dużo – tłumaczy dyrektor ZDM w Przemyślu Jacek Cielecki.
Na większości przemyskich ulic oznakowania poziomego już praktycznie nie widać. Farba starta jest między innymi z przejść dla pieszych, co rodzi duże niebezpieczeństwo.
– Wiemy o tym. Tak jest co roku. Z całą pewnością wystarczy nam środków na odnowienie głównych ulic w mieście. Odmalowane zostaną przejścia dla pieszych, główne linie osiowe jezdni, poprawimy śluzy rowerowe. Ale musimy poczekać na sprzyjającą pogodę. W nocy temperatura nie może być niższa niż 10 stopni Celsjusza. Inaczej farba nie chce schnąć. Trzy, cztery auta przejadą i efekt będzie taki, jakby nic nie zostało zrobione. Przewidujemy, że taka pogoda będzie dopiero w maju i wówczas ruszymy z malowaniem. Jeśli wystarczy nam pieniędzy na odnowienie wszystkich miejskich ulic, potrwa to około miesiąc, a jeśli w grę będą wchodzić tylko główne arterie , zrobimy to w dwa, trzy tygodnie – podsumował J. Cielecki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dziadostwo i wstyd. Jak wjeżdżam do P-śla to mi ręce opadają. Gdzie by nie spojrzeć to syf i ruina. Może kiedyś piotruś wykupi miasto i doprowadzi to wszystko do stanu używalności.
Ciebie chyba pogieło i to własnie w głowie.Przeciez to stary Ubek,a obecnie urzedujacy to konfifent.Tu trzeba normalnego człowieka,który chce coszrobić w tym Grodzie.Mysle,że tacy sa.
I tak wybierzecie go na następną kadencję...
http://przemysl.naszemiasto.pl/artykul/wideo/polsko-ukrainska-unia-samochodowa-w-przemyslu-czyli,4576139,artwid,t,id,tm.htmlTu twierdzi ze pieniadze ze miasto zarabia
Ale na podwyzki w Urzedzie kasa była.W tym miescienie ma na nic,a wszystko co zaczna to niedokonczone i koszty zawsze zawyzone.Miało byc lodowisko czynne niezaleznie od pogody to jest tak jak było .Nie ma mrozu nie ma lodowiska.Juz o NARTOSTRACIE nie chce nawet wspominać.
Choma i spółka doprowadzili to miasto do ruiny , takie to miasto kiedyś było piękne a teraz to dziura zabita dechami.
Czas zwalniać nauczycieli i urzędników. Liczba mieszkańców maleje, w szkołach pustki, więc kogo uczą? Podobnie w urzędach pracownicy od produkcji kurzu.
Mysle,ze NIE.Mamy dobrego człowieka i kandydata na Prezydenta posła Wojciecha Bakun.Człowiek młody,madry,nie umoczony w jakis afery i donosicielstwo co ma miejsce obecnie.Do tego wybrac madra Rade Miasta i zacznie sie prostowanie kregosłupa po 16 latach dziadostwa w ykonaniu TW"Krzysztofa"Zagłosujmy bo gorzej juz nie moze byc,a ja wierze w Pana Bakun.
Dokładnie. Dziadostwo. W lecie wszystkie latarnie w nocy pozaświecane, ale wieczorem tuż po zachodzie słońca to żadna. Ciemno jak w dupie, bo prezydencik ma nas w dupie.
ZDM i PM ma głęboko w dupie jakieś tam pasy i czyjeś bezpieczeństwo, a najlepiej idzie im wycinanie drzew (zielonych płuc miasta!) przy ewentualnej odnowie dróg i chodników !!!
drzewa tną bo choma ma układ z Kościem.Choma .. kurwa ja pierdolę nie ma kasy na malowanie znaków poziomych?Choma do roboty ,zakasać rękawy z hayderem i jazda w ten syf wasz miejski
Skąd te informacje panie redaktorze?
Najważniejszy jest stok narciarski a reszta się nie liczy
Kocham to MIASTO i 'władze"
Dziadostwo i wstyd. Jak wjeżdżam do P-śla to mi ręce opadają. Gdzie by nie spojrzeć to syf i ruina. Może kiedyś piotruś wykupi miasto i doprowadzi to wszystko do stanu używalności.
Ciebie chyba pogieło i to własnie w głowie.Przeciez to stary Ubek,a obecnie urzedujacy to konfifent.Tu trzeba normalnego człowieka,który chce coszrobić w tym Grodzie.Mysle,że tacy sa.