Zamknięta od końca lat 80. zabytkowa oranżeria w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku, w której wnętrzach swoje miejsce znaleźć mają kawiarenka, sala wystawowa i Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, odzyskuje utraconą świetność. W październiku oficjalnie ogłoszono zakończenie pierwszego etapu jej rewitalizacji, w którym mieściło się także odnowienie traktów komunikacyjnych w parku otaczającym cenny architektonicznie obiekt.
Intensywne prace remontowo-konserwatorskie i budowlane w zabytku wzniesionym według projektu Christiana Piotra Aignera ruszyły na początku tego roku. Ich zakończenie sprawiło, że obecnie zupełnie nie przypomina już ruiny, jaką przez lata się stał, lecz stanowić może chlubę mieszkańców ziemi przeworskiej.
Obiektowi przywrócono właściwe parametry techniczne, dopieszczając wszelkie detale artystyczno-estetyczne. Zakres prac obejmował...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze