Reklama

Zacięta rywalizacja sołtysów z gminy Wiązownica

22/08/2015 11:27

Już po raz piąty sołtysi z gminy Wiązownica i reprezentowane przez nich drużyny zgromadzili się w Radawie na Turnieju Wsi. Impreza odbyła się 9 sierpnia w Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji. Wieczorem zebrani bawili się przy szlagierach zespołu Czerwone Gitary.

Biorący udział w Turnieju Wsi sołtysi musieli się popisać sprytem, pomysłowością, ale kiedy trzeba było użyć siły, nie wahali się tego zrobić. Slalom taczkami, rzut kaloszem czy szukanie skarbu w stogu siana – to tylko niektóre z konkurencji. W tym roku w zmaganiach najlepiej poradziła sobie drużyna[paywall] z Manasterza, drugie miejsce ex aequo zajęły reprezentacja Wólki Zapałowskiej i Nielepkowic. Trzecie wywalczyła drużyna z Ryszkowej Woli.

W przerwach między konkurencjami każda z ekip miała okazję zaprezentować swoją wieś, deklamując wiersz bądź śpiewając piosenkę. Drużyny były bardzo pomysłowe. Startujący w turnieju sołtysi mieli sporą widownię, która zebrała się na placu biesiadnym i dopingowała swoich faworytów z całych sił.

Wszystkim rozgrywkom przyglądali się wójt gminy Wiązownica wraz z żoną, a także członkowie komisji oceniającej w składzie: sekretarz gminy Wiązownica Krzysztof Strent, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Lucyna Kłak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Wiązownicy Agnieszka Kukułka.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama