Już po raz piąty sołtysi z gminy Wiązownica i reprezentowane przez nich drużyny zgromadzili się w Radawie na Turnieju Wsi. Impreza odbyła się 9 sierpnia w Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji. Wieczorem zebrani bawili się przy szlagierach zespołu Czerwone Gitary.
Biorący udział w Turnieju Wsi sołtysi musieli się popisać sprytem, pomysłowością, ale kiedy trzeba było użyć siły, nie wahali się tego zrobić. Slalom taczkami, rzut kaloszem czy szukanie skarbu w stogu siana – to tylko niektóre z konkurencji. W tym roku w zmaganiach najlepiej poradziła sobie drużyna[paywall] z Manasterza, drugie miejsce ex aequo zajęły reprezentacja Wólki Zapałowskiej i Nielepkowic. Trzecie wywalczyła drużyna z Ryszkowej Woli.
W przerwach między konkurencjami każda z ekip miała okazję zaprezentować swoją wieś, deklamując wiersz bądź śpiewając piosenkę. Drużyny były bardzo pomysłowe. Startujący w turnieju sołtysi mieli sporą widownię, która zebrała się na placu biesiadnym i dopingowała swoich faworytów z całych sił.
Wszystkim rozgrywkom przyglądali się wójt gminy Wiązownica wraz z żoną, a także członkowie komisji oceniającej w składzie: sekretarz gminy Wiązownica Krzysztof Strent, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Lucyna Kłak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Wiązownicy Agnieszka Kukułka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze