Reklama

Zagłosuj na stworzenie bezpiecznego przejścia dla pieszych

09/09/2015 19:18

Dodatkowo oznaczone tzw. aktywne przejście dla pieszych może powstać w Jarosławiu lub Radymnie. Starostwo jarosławskie zgłosiło do organizowanego przez firmę ubezpieczeniową konkursu cztery lokalizacje przejść w miejscach o dużym nasileniu ruchu, i wykorzystywanych przez dzieci i młodzież.

By nowoczesna „zebra” powstała, wystarczy poprzeć pomysł, głosując na stronie www.stopwariatom.pl.

Bezpieczne przejścia zostaną wyposażone w aktywne systemy ruchu włączające dodatkowe oświetlenie ostrzegawcze w momencie, gdy[paywall] pieszy się na nich znajduje oraz maty antypoślizgowe na jezdni w okolicy przejścia. Dodatkowo zostaną zamontowane elementy odblaskowe, czyli tzw. kocie oczka.

Powiat jarosławski zgłosił do konkursu trzy przejścia w Jarosławiu: w okolicy szkół i w ruchliwych miejscach. Pierwsze jest zlokalizowane na Żeromskiego, obok szkoły nr 4. Drugie na ulicy Lubelskiej, w ciągu z parku miejskiego na Rynek, a trzecie na ulicy Poniatowskiego, w pobliżu os. Wojska Polskiego. W Radymnie można głosować na przejście dla pieszych położone na ulicy Złota Góra. Konkurs pozwoli na wybranie 20 miejsc w całej Polsce. Tam powstaną „aktywne przejścia dla pieszych”. Wyboru dokonają internauci oraz komisja konkursowa.  

Reklama

– Głosowanie rozpoczęło się 1 września. Potrwa cztery tygodnie. Internauci poprzez stronę www.stopwariatom.pl wyłonią 4 zwycięskie lokalizacje, po jednej w każdym tygodniu. Kolejne cztery tygodniowo wybierze komisja konkursu – wyjaśnia Konrad Sawiński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Przejścia zostaną zmodernizowane z pieniędzy PZU.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama