Dodatkowo oznaczone tzw. aktywne przejście dla pieszych może powstać w Jarosławiu lub Radymnie. Starostwo jarosławskie zgłosiło do organizowanego przez firmę ubezpieczeniową konkursu cztery lokalizacje przejść w miejscach o dużym nasileniu ruchu, i wykorzystywanych przez dzieci i młodzież.
By nowoczesna „zebra” powstała, wystarczy poprzeć pomysł, głosując na stronie www.stopwariatom.pl.
Bezpieczne przejścia zostaną wyposażone w aktywne systemy ruchu włączające dodatkowe oświetlenie ostrzegawcze w momencie, gdy[paywall] pieszy się na nich znajduje oraz maty antypoślizgowe na jezdni w okolicy przejścia. Dodatkowo zostaną zamontowane elementy odblaskowe, czyli tzw. kocie oczka.
Powiat jarosławski zgłosił do konkursu trzy przejścia w Jarosławiu: w okolicy szkół i w ruchliwych miejscach. Pierwsze jest zlokalizowane na Żeromskiego, obok szkoły nr 4. Drugie na ulicy Lubelskiej, w ciągu z parku miejskiego na Rynek, a trzecie na ulicy Poniatowskiego, w pobliżu os. Wojska Polskiego. W Radymnie można głosować na przejście dla pieszych położone na ulicy Złota Góra. Konkurs pozwoli na wybranie 20 miejsc w całej Polsce. Tam powstaną „aktywne przejścia dla pieszych”. Wyboru dokonają internauci oraz komisja konkursowa.
– Głosowanie rozpoczęło się 1 września. Potrwa cztery tygodnie. Internauci poprzez stronę www.stopwariatom.pl wyłonią 4 zwycięskie lokalizacje, po jednej w każdym tygodniu. Kolejne cztery tygodniowo wybierze komisja konkursu – wyjaśnia Konrad Sawiński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Przejścia zostaną zmodernizowane z pieniędzy PZU.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze