Władze Tryńczy chcą odrestaurować kolejny zabytkowy obiekt na swoim terenie. Tym razem chodzi o zabytkowy spichlerz.
Budynek, którego powstanie datowane jest na XVII – XVIII wiek, jest w kiepskim stanie, ale jago wartość historyczna jest nie do przecenienia. Władze gminy Tryńcza chciałyby go odrestaurować i właśnie wykonały pierwszy krok ku[paywall] realizacji tego zamierzenia. 24 lutego podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania budynku spichlerza.W Tryńczy spodziewają się jednak, że przygotowanie dokumentacji pozwoli sięgnąć po środki zewnętrzne. O tym, że w gminie potrafią o nie zabiegać, najlepiej świadczy fakt, że dwa lata temu w Tryńczy wyremontowano strażnicę kolejową, również będącą w podobnym stanie co spichlerz. Wtedy na przeprowadzenie renowacji pozyskano ponad 1,5 mln zł. Projekt tamtego remontu wykonała ta sama firma z Jarosławia, która obecnie będzie planować renowację spichlerza.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Innych, bardziej potrzebnych ludziom potrzeb NIE MA???
Innych, bardziej potrzebnych ludziom potrzeb NIE MA???