Reklama

Zagrali dla Laury i Maćka z potrzeby serca

Damian rzucił pomysł, inni bez chwili namysłu mu przyklasnęli. I tak bezinteresowna chęć pomocy rodzeństwu koleżanki ze szkolnej ławki przerodziła się w wielką szkolną akcję. Muzyczne wydarzenie w murach przemyskiego „elektronika” zgromadziło tłumy i otworzyło serca. Spontaniczny zryw i towarzysząca mu zbiórka przyniosły ponad 6 tys. zł.

Pieniądze – dokładnie 6 tys. 121 zł 30 gr – zasiliły konto Fundacji ŻP „Podaruj Dzieciom Radość”, a następnie przekazane zostaną Laurze i Maćkowi Dańko z Torek w gminie Medyka, którzy potrzebują wsparcia w walce o każdy oddech. Rodzeństwo zmaga się z mukowiscydozą. Laura właśnie oczekuje na nowe płuca, w każdej chwili może zadzwonić telefon z informacją, że znalazł się dla niej dawca. Stan Maćka jest lepszy. Dla obojga Funndacja ŻP zorganizowała niedawno zbiórkę w ramach Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej, który 11 lutego odbył się w Medyce.

Wówczas zebrano 33 tys. 785 zł 37 gr. Za ciosem poszła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Elektronicznych. Właśnie do tej szkoły chodzi Ola Dańko, siostra Laury i Maćka. Postanowili dołożyć cegiełkę od siebie. Na pomysł, co można zrobić dla rodzeństwa Oli, wpadł Damian Gawron, a później wszystko potoczyło się lawinowo. Młodzi postanowili zorganizować koncert, który będzie okazją do zbiórki datków na leczenie i rehabilitację Laury i Maćka. Damian, który od 4 lat realizuje swoje muzyczne pasje w zespole Mono, zainicjował wydarzenie, w sukurs pospieszyli koledzy i koleżanki. Tworząca szkolny zespół muzyczny młodzież (nazwa grupy wciąż nie jest ustalona, bo wspólne muzykowanie to jeszcze bardzo świeży zamysł) włożyła w przygotowanie koncertu sporo wysiłku, a ten się opłacił. Na trwające prawie 3 tygodnie próby oko przymknęli także nauczyciele i dyrektor Tadeusz Baran, wiedząc, że wzorowa postawa młodych warta jest zachodu.


fot.Maciej Choma
Ojciec Laury i Maćka dziękował całej szkolnej społeczności za zaangażowanie i przygotowanie wydarzenia.

Reklama

Fantastyczny odzew

Młodzi muzycy w składzie – Damian Gawron, Michał Koniuszy (klawiszowcy), Mateusz Gawron (gitara elektryczna), Kamil Kramarz (gitara basowa), Bartłomiej Sadowy (gitara klasyczna), Kacper Gumienny (perkusja) i wokaliści: Sławomir Cioch, Julia Ćwian, Aleksandra Ćwian, Aleksandra Koterbicka, Aleksandra Dołowicz, Klaudia Wilk, Katarzyna Kobus i Aleksandra Dańko (siostra Laury i Maćka, która zaśpiewała m.in. własną piosenkę dedykowaną rodzeństwu) – dali 16 lutego w murach szkoły wspaniały koncert. Był na nim obecny również ojciec całej trójki, który podziękował młodym za piękną inicjatywę.

Przedsięwzięcie koordynowały anglistki Monika Fedko-Baziak i Agnieszka Koterbicka-Paśko. Swój wkład w znakomity efekt zbiórki mieli wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły, a w szczególności szkolna pedagog Barbara Łaskarzewska oraz uczniowski samorząd z przewodniczącym Sławkiem Ciochem na czele. Pozytywny odbiór działań młodzieży w postaci efektu kwesty zaskoczył. Ponad 6 tys. zł zebrano w jedno popołudnie – nikt nie spodziewał się takiego fantastycznego odzewu. Uczniowie spisali się na medal, a ich wzorowa postawa, zaangażowanie i chęć niesienia bezinteresownej pomocy zasługują na słowa uznania.


fot.Urszula Gielo
Przedstawiciele ZSEiO w Przemyślu w redakcyjnych progach. Od lewej anglistka Agnieszka Koterbicka-Paśko, uczniowie Julia Ćwian, Sławek Cioch i Damian Gawron oraz anglistka Monika Fedko-Baziak.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama