Reklama

Zagrali dla Szymka [GALERIA]

09/05/2018 16:30

Siedem drużyn wzięło udział w piłkarskim turnieju charytatywnym dla 6-letniego Szymona Zamorskiego. Chłopiec zmaga się z nowotworem złośliwym, a na jego leczenie potrzeba miliona złotych.

Zawody odbyły się na orliku przy Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, a ich organizatorem był Klub Uczelniany AZS PWSW Przemyśl wraz z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

W turnieju zagrały drużyny: Este Lar, DrinkTeam, PWSW Przemyśl, Elektromontaż, Ryczerze, DreamTeam i Studio M. Zespoły najpierw rywalizowały w dwóch grupach, a cztery najlepsze spotkały się w półfinałach. Koniec końców trzecie miejsce wywalczył Elektromontaż, pokonując Rycerzy aż 12:1. W finale Este Lar mierzył się z PWSW. Po wyrównanym pojedynku lepsza okazała się reprezentacja Este Lar, która wygrała 3:1.

Reklama

Szymon Zamorski ma zaledwie 6 lat, ale już musi toczyć ciężką i nierówną walkę z guzem lewego nadnercza. Jest to nowotwór złośliwy układu nerwowego. Oprócz standardowego leczenia, jak chemio- i radioterapia, chłopca czeka terapia przeciwciałami anty-GD2, która zakłada podawanie nierefundowanego leku Dinutuximab. Tylko dzięki temu Szymek będzie miał szansę, by pokonać raka. Inaczej całe jego cierpienie może pójść na marne. Niestety leczenie kosztuje olbrzymie pieniądze. By je rozpocząć, trzeba zapłacić niemal milion złotych.

Podczas turnieju zebrano ok. 3 tys. zł. Wciąż można pomóc, wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Iskierka”: 07 1050 0099 6781 1000 1000 0656.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości