Reklama

Zagrali pomimo wszelkich przeciwności: finał WOŚP! [ZDJĘCIA]

13/01/2016 16:57

Za nami 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Przemyślu zebrano 50 tysięcy 72 złote i 67 groszy (stan z 10 stycznia, z godziny 22). W Lubaczowie do puszek trafiło ponad 60 tys. zł. Jarosławski sztab ma już prawie 72 500 zł. W Przeworsku zebrano ponad 44 500 zł.

Trzeba przyznać, że w tym roku wiele sił sprzysięgło się przeciw owsiakowej inicjatywie. Po słowach posła Pięty służby mundurowe wolały się nie afiszować z pomocą Orkiestrze, a na domiar złego w niedzielę pogoda była fatalna.

Kiedy pierwsze grupy wolontariuszy wyruszyły rano ze sztabu, na oblodzonych ulicach nie było żywej duszy. Potem, wczesnym popołudniem ulewny deszcz zapędził wszystkich pod dach. Dopiero wieczorem[paywall] mogliśmy już, nie używając parasola, podziwiać „światełko do nieba”. Na szczęście była Galeria Sanowa, gdzie od rana wiele się działo (potem obliczono, że tego dnia przez Sanową przewinęło się prawie 15 tysięcy osób).

Na małej scenie prezentowały się przemyskie zespoły, a dla najmłodszych przygotowano konkursy i zabawy. Przy stoisku z gadżetami ofiarowanymi na rzecz Orkiestry stale było pełno, a było w czym wybierać. Wolontariusze, którzy tam kwestowali, co rusz musieli wymieniać puszki.

Gorzej mieli ci, którym przyszło kwestować na ulicach. Tekturowe puszki rozmiękały się na deszczu, a niejedna para wolontariuszy musiała na chwilę przerwać zbiórkę, żeby wyskoczyć do domu się przebrać. Kiedy na zakończenie Stanisław Karszyń, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, a zarazem szef przemyskiego sztabu WOŚP, dziękował setce wolontariuszy i kilkudziesięciu osobom pracującym przy organizacji, nie przesadził, mówiąc o wielkim sukcesie. Choć liczy się każda złotówka, która będzie przeznaczona dla najmłodszych i najstarszych pacjentów, najważniejsze są serca otwarte na pomoc innym, a przemyślanie tej pomocy nie szczędzili. Oby tak było do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Organizatorami 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej była Galeria Sanowa i pełniący rolę przemyskiego sztabu WOŚP Młodzieżowy Dom Kultury. Do organizacji włączyło się

Reklama

Centrum Kulturalne oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek.

Partnerzy: Centrum Ratownictwa Medycznego Jerzy Tarkowski, Auto Sport Klub Przemyśl,

DJ Jordan Tomasz Mazur, Stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl, Szkoła Podstawowa nr 1,

Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 2.

Sponsorzy wspierający sztab i wolontariuszy: Restauracja KFC – Galeria Sanowa, Gatta – Galeria Sanowa, Briju – Galeria Sanowa, Golden Rose – Galeria Sanowa, Hurtownia DOMET, Hurtownia dla Biur ANMA, Sieć sklepów Piotruś Pan, Piekarnia Ochenduszko

Reklama

Drukarnia SANSET, Pizzerie: Mammamia, Fastopizza, Pizzeria nad Sanem, La Costa, Margherita, Piramida, Restauracja Karczma i Restauracja Turecka, Restauracja CUDA WIANKI, Radio TAXI GALICJA, Sklep Marek Kondrat Wina Wybrane, Aeroklub Ziemi Jarosławskiej, Przemyski Klub Biegacza.

Wolontariusze 24. Finału WOŚP to uczniowie z następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcące, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych oraz członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka. Natomiast program artystyczny przygotowały: Młodzieżowy Dom Kultury,

Reklama

Szkoła Tańca Golden Dance, Szkoła Tańca A-Z, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

Studio Piosenki AGA przy Centrum Kulturalnym, Zespoły V Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce.

JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sw - niezalogowany 2016-01-13 18:40:34

    Największe miasto z tych wymienionych i jak zwykle na końcu statystyki, przykre ale prawdziwe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama