Trwające od kilkunastu lat spory między mieszkańcami ulicy Okopowej w Przeworsku a władzami miasta nie pozwalały na wykonanie remontu. W końcu udało się zakopać topór wojenny. Droga wreszcie wygląda jak należy.
Każda ze stron miała swoje racje. Chodziło o zakres prac. Jedni zgadzali się na poszerzenie ulicy, inni byli sceptyczni. Doszło jednak do kompromisu, wymagającego wielu uzgodnień i negocjacji z mieszkańcami. Prace remontowo-budowlane rozpoczęły się w 2015 r. budową ponad 200 metrów kanalizacji deszczowej[paywall]. Wartość tych robót wyniosła 51 tys. 660 zł. Potem przyszła kolej na budowę nawierzchni z kostki brukowej. Prace zostały podzielone na trzy etapy, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Łącznie wybudowano ponad tysiąc metrów kwadratowych nowej drogi o wartości blisko 200 tys. zł. Na początku października br. został zakończony ostatni etap budowy. Jak podkreślił po oddaniu jej do użytku burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, budowa dróg wewnętrznych w tej technologii jest dla miasta obecnie korzystniejsza zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i okresu trwałości nawierzchni. Dodał jednak, że nie wszędzie można ją zastosować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A gdzie chodnik WTF