Reklama

Zamiast ulicy mają bajoro

18/05/2015 19:08

Osiedle Mały Łążek położone jest zaledwie 500 metrów od centrum Lubaczowa. Po deszczu jego ulice zamieniają się jednak w bajoro. Taka sytuacja trwa od ponad 30 lat.

Problem dotyczy trzech krótkich ulic: Mały Łążek, Monte Cassino i Parkowej. Sąsiednie trzy: Rejtana, Wyspiańskiego i Podwale zostały w ubiegłym roku wyremontowane z tzw.  „schetynówek”. Pozostałe miały być odnowione z funduszy własnych miasta. – Znowu zabrakło pieniędzy. Ciągle ta sama bolączka od 30 lat – wskazują mieszkańcy.
Józef Sobczak mówi, że w tej sprawie interweniuje już od dawna. Regularnie spotykał się z władzami miasta. Udało się wskórać tyle, że stan dróg nieco poprawiono w ramach prac interwencyjnych. To jednak ciągle za mało.

Kanalizacja niedrożna, chodniki zniszczone

– Po opadach deszczu drogi osiedlowe zamieniają się w bajora wskutek zapadania trylinki. Kanalizacja burzowa jest niedrożna, a studzienki od lat nieczyszczone. Płytki chodnikowe, jeśli w ogóle są, to w 80 procentach popękane i pozapadane. Wraz z drogami tworzą krajobraz jak po bitwie – opisują mieszkańcy.
Kratki ściekowe znajdują się powyżej poziomu drogi.[paywall] To sprawia, że woda zamiast odpływać, gromadzi się wokół, zalewając całą szerokość jezdni. – W lecie mamy bajoro, a w zimie lodowisko – opowiadają mieszkańcy. Narzekają również na brak widoczności na skrzyżowaniu ul. Parkowej z Wyspiańskiego. – Wyjazd z Parkowej jest szczególnie niebezpieczny – mówią.

Może z budżetu obywatelskiego

Na remont będą musieli jednak poczekać przynajmniej do przyszłego roku. W bieżącym możliwe są kosmetyczne działania, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że w tym przypadku nic one nie pomogą. – Jest to specyficzny teren, niedaleko rzeki i narażony na cofanie się wody. Na pewno oprócz nawierzchni, trzeba przebudować kanalizację deszczową, żeby było to zrobione porządnie – mówi burmistrz Krzysztof Szpyt.
– Niestety te uliczki nie mają szans na dofinansowanie ze „schetynówek”, dlatego musimy znaleźć pieniądze we własnym budżecie – zaznacza. Dodaje, że mieszkańcy mogą upominać się o remont składając propozycję do budżetu obywatelskiego. – Kwota jest ograniczona, a decyduje głosowanie, więc nie wszystkie się załapią. Ale które otrzymają dużą liczbę głosów, również będziemy brać pod uwagę i starać się realizować, ponieważ jest to sygnał o potrzebach ludzi – mówi K. Szpyt.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mix - niezalogowany 2015-05-20 10:30:03

    No i gdzie to bajoro? widzę suchy chodniczek

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama