– Miasto informuje, że podwyżka cen śmieci obowiązuje od 1 lutego, a Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa podała w informacji, że już od stycznia trzeba płacić 23 zł – zwrócił uwagę jeden z mieszkańców miasta.
Prezes PSM zauważa, że uchwała, w treści której jest zapis o obowiązywaniu od 1 stycznia 2020 roku, została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego 18 grudnia. – Mieliśmy świadomość, że[paywall] zgodnie z ustawą termin wejścia w życie uchwały powinien przypadać na 1 lutego. Skoro jednak Urząd Wojewódzki zatwierdził taką uchwałę, rozpoczęliśmy dostarczanie odpowiednich informacji do mieszkańców. Z kolei urząd miejski dopiero 30 grudnia po godzinie 15 na swojej stronie internetowej ogłosił, że nowe stawki będą obowiązywać od lutego – mówi Zbigniew Kurosz. – Mieszkańcy naszej spółdzielni, którzy już wnieśli nową opłatę, będą mieli nadpłatę i możliwość jej skorygowania przy wnoszeniu kolejnych opłat o czym zostaną powiadomieni – zapewnia.
Wstępnie faktycznie zakładano, że nowe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia. Taka data znalazła się też w uchwale opublikowanej w Dzienniku Urzędowym 18 grudnia, ale uprawomocniła się 14 dni później, czyli już w styczniu. Tym samym nie mogła wejść w życie 1 stycznia, ale dopiero 1 lutego.
Mieszkaniec (dane do wiadomości redakcji) zwraca też uwagę, że spółdzielnia „każe płacić co miesiąc złotówkę za pojemniki za odpady”. – Pojemniki nie są własnością spółdzielni i ciągle są te same. Rocznie jest to 12 zł od mieszkania, razy liczba mieszkań w zasobach spółdzielni, wychodzi duża suma, którą pobiera spółdzielnia i robi ludzi na szaro – mówi.
– Właściciel nieruchomości ma obowiązek zapewnić pojemniki na odpady. Jako spółdzielnia, nie posiadamy własnych, ale dzierżawimy je, a koszty zostały rozdzielone w wysokości 1 złoty od mieszkania miesięcznie. W tej kwocie jest również uwzględnione ich mycie ciśnieniowe raz w roku – wyjaśnia Z. Kurosz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Podwyżki cen są a jeśli ktoś nie ma sregregowanych śmieci to chyba może wszystko wyrzucać do śmieci. Ja ostatnio dałam kilka parę pudełek koło śmietnika to nawet śmieciarze nie wzięli tego to gdzie ja mam to dać jeżeli nie mam odpowiednich śmietników bo właściciel kamienicy nie podpisał takiej umowy.
No to wybraliśmy prezydenta. Tu bazarek sprywatyzowany tam podwyżka jakaś
Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego Z dnia 18.12.2019r – poz.6627 §4. Uchwała wchodzi wżycie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2020r. Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa SawickaTreść opublikowana w Dzienniku Urzędowym nijak się jednak ma do informacji na stronie Urzędu Miejskiego - tamże zmiana od 1 lutego 2020r.Może więc zatrudniony "Sztab fachowców" uzgodni stanowisko i poda do wiadomości mieszkańców. Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka
Informujemy Państwa, że począwszy od dnia 01 lutego 2020 r. zmianie ulegną stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na których zamieszkują mieszkańcy. Stawki dla nieruchomości niezamieszkałych od pojemnika pozostają na poziomie 2019r. i obowiązują od dnia 1 stycznia 2020r.No tak, tak jest na stronie urzedu, ale z uchwały wynika co innego. To właśnie od nieruchomości zamieszkałych nowe stawki obowiązują od 1 stycznia 2020 r.
Z uchwał tj. z tej z 2018 r. i tej z 2019 r. wynika jasno:1. Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują nowe stawki dla nieruchomości zamieszkanych.2. Stawki opłat za odbiór odpady dla nieruchomości niezamieszkanych nie zmieniają się i są na poziomie z roku 2019. Widać dla urzędników z magistratu czytanie uchwał, jak i ich pisanie (nikt nie zauważył, że w projekcie uchwały z 2019 r. są dwa identyczne paragrafy) sprawia trudności.
Marionetka i kryształowy Banaś nic tu nie zawinili.
Do Marek, przecież na sport trza dać z czego posir ma żyć . To są już jaja
Podwyżki cen są a jeśli ktoś nie ma sregregowanych śmieci to chyba może wszystko wyrzucać do śmieci. Ja ostatnio dałam kilka parę pudełek koło śmietnika to nawet śmieciarze nie wzięli tego to gdzie ja mam to dać jeżeli nie mam odpowiednich śmietników bo właściciel kamienicy nie podpisał takiej umowy.
No to wybraliśmy prezydenta. Tu bazarek sprywatyzowany tam podwyżka jakaś
Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego Z dnia 18.12.2019r – poz.6627 §4. Uchwała wchodzi wżycie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2020r. Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa SawickaTreść opublikowana w Dzienniku Urzędowym nijak się jednak ma do informacji na stronie Urzędu Miejskiego - tamże zmiana od 1 lutego 2020r.Może więc zatrudniony "Sztab fachowców" uzgodni stanowisko i poda do wiadomości mieszkańców. Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka