Dobra wiadomość dla mieszkańców Przeworska! Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z remontem dworca PKS. Będzie to pierwszy etap inwestycji. Kolejny planowany jest na przyszły rok.
Dobrą nowinę przekazał mieszkańcom w ostatnich dniach przeworski ratusz. Dotyczy ona kwestii remontu dworca autobusowego, która od lat leżała na sercu miejscowym władzom. Problemem był m.in. fakt, że teren dworca wpisany został do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków i podlegał nadzorowi konserwatorskiemu. Obecnie wiadomo już, że miastu udało się wreszcie dojść w kwestii planowanego remontu do konsensusu z jarosławskim PKS-em, do którego należy obiekt. Jako że właścicielem PKS w Jarosławiu jest jarosławskie starostwo, w powyższej sprawie odbyło się wiele spotkań z udziałem burmistrza[paywall] Przeworska Leszka Kisiela i prezesa zarządu PKS w Jarosławiu S.A. Witolda Duszyńskiego, jak i rozmów ze starostą jarosławskim Stanisławem Kłopotem. W efekcie ten ostatni w piśmie do burmistrza L. Kisiela potwierdził, że prace dotyczące remontu dworca zostaną rozpoczęte jeszcze w tym roku. W trakcie ostatniego spotkania doprecyzowano też zakres planowanych prac. Wiadomo, że podzielone one zostaną na dwa etapy.
– Chciałbym serdecznie podziękować panu staroście i prezesowi za zrozumienie problemu i decyzje, które skutkują jego rozwiązaniem – podsumował burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, podkreślając również zaangażowanie w rozwiązanie problemowej kwestii radnego Kamila Płoskonia.
Co zostanie zrobione?
Jak czytamy na stronie przeworskiego urzędu, pierwszy etap planowanych prac obejmie remont peronu przy budynku dworca oraz remont peronu pierwszego. Jednak z uwagi na fakt, że na obszarze, na którym mieści się obecnie PKS, znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, nie jest planowana znacząca ingerencja w głąb terenu. Etap kolejny ujęty jest w planach na 2023 rok. Wówczas wyremontowane mają zostać kolejne dworcowe perony. Zakres wspomnianych prac ma być określony pod koniec tego roku, ale jarosławskie starostwo i przeworski ratusz zastrzegają, że nie wykluczają także sytuacji, że całość prac remontowych uda się zakończyć jeszcze w roku 2022, czego pozostaje życzyć mieszkańcom.

fot.UM Przeworsk
Od lewej: radny Kamil Płoskoń, burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, prezes zarządu PKS w Jarosławiu S.A. Witold Duszyński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze