Choć pogoda mieszkańców Przemyśla i okolic na razie nie rozpieszcza to wakacje 2018 ruszyły pełną parą. Należy więc wspomnieć o wydarzeniu wakacyjnym, które cyklicznie cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży i nie tylko. 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych tuż-tuż.
Spotkanie startuje w niedzielę, 22 lipca i potrwa do[paywall] soboty (28.07). W tym roku spotkaniu przyświeca hasło „Tchnienie”. Na uczestników czekają tradycyjnie prace w grupach, nabożeństwa, spotkania z ciekawymi osobami, z różnych dziedzin oraz koncerty.
W tym roku w gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. o. bp Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej – jednocześnie najmłodszy biskup katolicki na świecie, ks. Rafał Jarosiewicz twórca portali internetowych m.in. www.smsznieba.pl, autor wielu książek o tematyce religijnej oraz Krzysztof Zanussi, znany reżyser filmowy, teatralny oraz operowy, członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej. Doctor Honoris Causa wielu uniwersytetów. Wśród zaplanowanych koncertów warto wspomnieć o zespole niemaGOtu, jest to zespół tworzony przez autorów hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w 2016 roku w Krakowie. Jak co roku wystąpi także zespół franciszkański „Fioretti” cieszący się zawsze ogromną popularnością oraz wielu innych artystów z całego kraju.
– Nie będzie takie samo, jeżeli tego będziemy chcieli. Będzie to o tyle inne spotkanie, mocniejsze, że odbędzie się szczególnie w kontekście obecności Ducha Świętego i tego, co On nam daje na co dzień. Podczas 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych postaramy się odkryć na nowo to Boskie Tchnienie w nas samych w Kościele i otaczającym nas świecie. Będziemy poznawać Osobę Ducha Świętegon – możemy przeczytać w zaproszeniu na oficjalnej stronie Franciszkańskiego Spotkania Młodych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobrze,ze chociaż imprezy religijne ożywiają co nieco nasz region.Nie jest to co prawda szał dla młodych ale z nudów i nocnych cichych "szaleństw" może być od biedy.
Po prostu natknąłem się na twój blog i chciałem powiedzieć, że naprawdę lubiłem czytać twoje posty na blogu. 192.168.0.1
Dobrze,ze chociaż imprezy religijne ożywiają co nieco nasz region.Nie jest to co prawda szał dla młodych ale z nudów i nocnych cichych "szaleństw" może być od biedy.
Po prostu natknąłem się na twój blog i chciałem powiedzieć, że naprawdę lubiłem czytać twoje posty na blogu. 192.168.0.1