Reklama

Zaopatrzenie jarosławskiego szpitala to jedna wielka tajemnica

26/03/2020 19:04

W przestrzeni publicznej pojawiają się apele o wsparcie jarosławskiego szpitala. Mają tu panować niedobory w zakresie kombinezonów, gogli, maseczek. Odpowiedzialny za politykę informacyjną w zakresie koronawirusa rzecznik prasowy wojewody zapewnia, że szpital jest doskonale wyposażony. Gdzie leży prawda? Tego nie wiadomo. Pewne jest, że pierwsza pomoc do COM już płynie.

Choć główny front walki z koronawirusem na Podkarpaciu przebiega gdzie indziej, sygnały płynące z jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej, w którym działa oddział chorób zakaźnych, mogą niepokoić. Pocztą pantoflową rozpowszechniany jest apel o wsparcie placówki. „Brakuje kombinezonów, fartuszków buforowych, szczelnych gogli, maseczek” – czytamy w ogłoszeniu rozpowszechnianym na Facebooku. Na jego marginesie widnieje dopisek informujący, że przydałaby się także[paywall] bakteriobójcza lampa UV.

Jarosławianie nie są obojętni

Nie ma sposobu, by zweryfikować, czy potrzebnego sprzętu nie ma wcale, szpital jest weń wyposażony, ale jest go za mało, czy też zgodnie ze słowami pani rzecznik szpital jest systematycznie doposażany. Pewne jest natomiast to, że cytowany apel spotkał się z pozytywnym odzewem. Osoby powielające prośbę personelu szpitala publikują też fotografie przekazanego wyposażenia. Najbardziej wymierny efekt dotyczy jednak lampy bakteriobójczej. Na stronie zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup takiej lampy, a jej organizatorem jest Obywatelska Rada Kultury ORKA. Pomoc w tym względzie zadeklarował także burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch. Urząd miasta dysponuje tzw. ozonatorem wykorzystywanym do dezynfekcji kaplicy przycmentarnej i może on stanowić alternatywę dla wspomnianej lampy.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nn - niezalogowany 2020-03-26 19:30:04

    Hehe standard niczego nie ma znając jaroslawska służbę zdrowia po przyjściu na zakazny w okienku usłyszymy za tydzien bo Pani doktor nie ma albo nie przyjmuje dzis ,w każdej przychodni tak jest 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2020-03-26 20:04:20

    Jest znakomicie wyposażony, nieomal tak jak w północnych Włoszech.Dziękujemy PISoBOLSZEWIO

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Qwer - niezalogowany 2020-03-28 20:04:45

    Masz racje kolego , pelo by  szpital zamkło i śmigał byś jak złoto na rzeszów a tam kultura i na czasie .... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama