Reklama

Zaprzysiężenie Krzysztofa Strenta okazją do stonowania emocji?

31/12/2021 18:33

Gmina Wiązownica już oficjalnie ma nowego wójta. W poniedziałek, 27 grudnia, komisarz wyborczy zwołał uroczystą sesję rady gminy, podczas której Krzysztof Strent złożył ślubowanie i tym samym objął urząd. Sesja stała się też okazją do podsumowania kampanii i wyciszenia emocji z nią związanych.

– Sądzę, że zdaje pan sobie sprawę, że nie było to tylko głosowanie za panem, ale też rodzaj kredytu zaufania, że pan będzie realizował obietnice wyborcze, które pan w kampanii przedstawiał – dodawał stanowczo w kierunku K. Strenta.

Inicjatywy pani komisarz

W swojej mowie pożegnalnej Maria Tabin-Matusz dość oszczędnie pogratulowała K. Strentowi i podziękowała za walkę pozostałym 7 kontrkandydatom. Znakomitą większość jej wystąpienia stanowiło podsumowanie jej kilkumiesięcznych rządów. Wyliczała zainicjowanie procesu przywrócenia Radawie pełni funkcji rekreacyjnych, jarmark bożonarodzeniowy w tej miejscowości, przypominała inicjatywy zmierzające do zakupu wozów strażackich dla OSP w Mołodyczu i Wiązownicy, budowy remizy dla strażaków z Szówska i pozyskanie 100 tys. zł na doposażenie w profesjonalny sprzęt kolejnych jednostek z terenu gminy. Wspomniała też o staraniach o dofinasowanie komunikacji publicznej na terenie gminy, o zleceniu stworzenia dokumentacji budowy żłobka i przedszkola w Wiązownicy, a także o doraźnie rozwiązanym problemie finansowania przedszkoli zarządzanych przez Instytut Komeńskiego. Puentą jej przemówienia był apel, by podjęte przez nią działania kontynuował nowo wybrany wójt.

Reklama

 Pokorny i rodzinny Strent

– Staję przed wami bardzo dumny, obdarzyliście mnie ogromnym zaufaniem, powierzając mi zaszczytną funkcję wójta gminy Wiązownica, jednocześnie bardzo pokorny i przygotowany do ciężkiej i uczciwej pracy na rzecz dobra wspólnego – mówił Krzysztof Strent w pierwszych słowach jako zaprzysiężony wójt. – Chcę być wójtem, który umie słuchać,  rozmawiać i podejmować trafne i odpowiedzialne decyzje – dodawał. Zadeklarował, że inicjatywy komisarz będzie kontynuował, bo także jemu zależy na dobru mieszkańców gminy. Emocjonującym momentem były podziękowania, które wójt zostawił sobie na koniec. K. Strent w pierwszej kolejności podziękował swojej małżonce, która w trakcie intensywnej kampanii była, jak się wyraził, „i mamą, i tatą” dla ich dzieci. W dalszej kolejności docenił pracę swoich pełnomocników prowadzących kampanię. Na koniec kwiatami podziękował za walkę M. Tabin-Matusz, wyrażając nadzieję, że wybory nie poróżniły niedawnych kontrkandydatów.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2021-12-31 21:20:01

    Powodzenia i ogarnięcia "tematu" patologii w gminie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama