W hotelu „Accademia” odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Członków Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka, podczas którego wybrano nowego prezesa. Jerzego Czuchmana zastąpił Zbigniew Rużycki.
Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka powstało w 1997 r. Głównym celem tej jedynej w swoim rodzaju na naszym terenie organizacji jest propagowanie postaci Józefa Szwejka – bohatera powieści Jarosława Haszka Przygody Dobrego Wojaka Szwejka, a dzięki temu promowanie Przemyśla i Twierdzy Przemyśl. Stowarzyszenie od lat jest organizatorem kilku popularnych w nadsańskim mieście imprez, m.in. Manewrów Szwejkowskich. W 2008 r. udało im się doprowadzić do szczęśliwego finału pomysł budowy pomnika-figury J. Szwejka na przemyskim Rynku[paywall]. Aktualnie w regimentach fortecznych: cyklistów, medycznym, markietanek, kwatermistrzowskim, zamiejscowym itp. działa w stowarzyszeniu ponad 100 członków, sympatyków i przyjaciół. O Szwejku napisano już nawet prace magisterskie, a i o przemyskim stowarzyszeniu także, i to ponoć na wyraźne wskazanie promotora jednej z krakowskich uczelni.
Podczas walnego zgromadzenia dokonano podsumowania ostatniej kadencji i wybrano nowe władze. Dotychczasowy prezes Jerzy Czuchman obowiązki prezesowania przekazał w ręce Zbigniewa Rużyckiego, który na co dzień jest pracownikiem Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury w przemyskim magistracie. Na stanowisko wiceprezesa wybrano Dorotę Koman, na sekretarza – Barbarę Sośnicką, na skarbnika zaś Mariusza Bednarza. To jednak nie wszystkie stanowiska w zarządzie. Klucznikiem został Julian Smuk, komiwojażerem – Grażyna Ciupińska, tabacznikiem – Zbigniew Bednarczyk, energetykiem – Janusz Bator, zaś dotychczasowy prezes Jerzy Czuchman wybrany został na stanowisko piwosza.
– Wszystkim uczestnikom walnego dziękuje za wybór na prezesa. Ponieważ niczego nie obiecywałem, niczego nie należy oczekiwać. Trzeba pamiętać o jednym: na agresję, na podłość, arogancję, chciwość, na intrygę i wszelką cudzą niegodziwość, na chamstwo, na głupotę to jest medycyna – niebieskich oczu uśmiech zachować kretyna – powiedział nowy prezes przemyskich „szwejków” Z. Rużycki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Taki okupant do tego glupi,idiota ma miejsce w centum przemyskiego grodu,a Józef Piłsudski ??? właśnie gdzie??Obecny idiota szwejk to nawet dobrze sprzwuje swa role tylko szkoda ze nie z beretem ormowskim.Kpina Rado Miejska
WiIecie kiedy bedzie wiosna?? wtedy jak pierwszy szwejk,,a brat obecnego stary ubek i cenzor popłynie pijany na krze zgodnie z nurtem sanu
naczelny chlor szefem reszty chlorów! to oqrwiałe towarzystwo powinno być już dawno zdelegalizowane! robią złą reklamę i pośmiewisko z Przemyśla! każde tzw manewry szwejkowskie to dla tych idiotów doskonała okazja do ochlejstwa. lat temu kilka, kiedy jeszcze ta pacałycha odbywała się jeszcze na Zamku, zaproponowałem rużyckiemu cd z austro-węgierskimi marszami, zamiast współczesnych amerykańskich gówien, które akurat zapodawali i nijak nie miały się do imprezy. naczelny chlor kazał mi się odpi3rd0lić - merytoryczną odpowiedź wyjaśnił mi alkoholowy smród z mordy w/w! mam nadzieję, że wkrótce zainteresuje się tą kliką urząd skarbowy i prokuratura (za jawne przepijanie miejskich pieniędzy!)
to jest ciche pozwolenie dla chlorów,jeszcze im miasto dokłada,smutne
Taki okupant do tego glupi,idiota ma miejsce w centum przemyskiego grodu,a Józef Piłsudski ??? właśnie gdzie??Obecny idiota szwejk to nawet dobrze sprzwuje swa role tylko szkoda ze nie z beretem ormowskim.Kpina Rado Miejska
WiIecie kiedy bedzie wiosna?? wtedy jak pierwszy szwejk,,a brat obecnego stary ubek i cenzor popłynie pijany na krze zgodnie z nurtem sanu
naczelny chlor szefem reszty chlorów! to oqrwiałe towarzystwo powinno być już dawno zdelegalizowane! robią złą reklamę i pośmiewisko z Przemyśla! każde tzw manewry szwejkowskie to dla tych idiotów doskonała okazja do ochlejstwa. lat temu kilka, kiedy jeszcze ta pacałycha odbywała się jeszcze na Zamku, zaproponowałem rużyckiemu cd z austro-węgierskimi marszami, zamiast współczesnych amerykańskich gówien, które akurat zapodawali i nijak nie miały się do imprezy. naczelny chlor kazał mi się odpi3rd0lić - merytoryczną odpowiedź wyjaśnił mi alkoholowy smród z mordy w/w! mam nadzieję, że wkrótce zainteresuje się tą kliką urząd skarbowy i prokuratura (za jawne przepijanie miejskich pieniędzy!)