Reklama

Zdezelowane kładki i mostki na Zniesieniu

Kładki i mostki na Zniesieniu, w okolicach Kopca Tatarskiego czy Krzyża Zawierzenia, wymagają naprawy. Pierwsze prace właśnie ruszyły.

– Niedawno wybrałam się z całą rodziną na Zniesienie. Był piękny, słoneczny dzień, chcieliśmy sobie pospacerować z dziećmi. Zaparkowaliśmy samochód koło krzyża i spod amfiteatru ruszyliśmy w drogę. Niestety na jednej z kładek noga syna ugrzęzła w dziurze. Brakowało deski na mostku. Leżała pod nim, cała spróchniała – opowiedziała nam swoją przygodę jedna z przemyślanek.
Teren na Zniesieniu kilka lat temu został przez miasto zagospodarowany. Można go obejść zarówno od strony stoku narciarskiego, jak i parkingu przy Krzyżu Zawierzenia. Tam gdzie są naturalne, niewielkie wąwozy powstały kładki czy mostki. Trakt prowadzący na Kopiec Tatarski został wybrukowany, powstał ogrodzony plac zabaw. Instytucją odpowiedzialną za utrzymanie w tamtym miejscu porządku z ramienia przemyskiego magistratu jest wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.
Nie można powiedzieć, by teren był zaniedbany. Wprost przeciwnie: jest systematycznie porządkowany, trawa jest koszona, rzadko można spotkać śmieci czy inne nieczystości. Problemem są jednak kładki i mostki, zbite z desek i drewnianych pali. Zmienne warunki atmosferyczne robią swoje. Po zimowych miesiącach ich stan się pogorszył. – Wiemy o tym, ale to naturalna rzecz. Prace porządkowe na Zniesieniu trwają już od jakieś czasu. Wymienione zostaną także zepsute elementy kładek i mostków – zapewnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama