Reklama

Zebrali 1236 kg karmy dla „Orzeszków”

02/12/2016 10:30

Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski SP nr 15 w Przemyślu akcja „Walka o kilogramy” – Pomagamy „Orzeszkom” zaowocowała zebraniem 1236 kg karmy, która przekazana została do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

Akcja „Walka o kilogramy” spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczniów SP nr 15. Na finiszu, w dniu 15 listopada br. okazało się, iż do schroniska trafi 1236 kg pożywienia dla czworonogów. Klasy I – III zebrały 403 kg karmy, klasy IV – VI dwa razy tyle – 833 kg, co dało łącznie 1236 kg. Ważeniu karmy na szkolnej sali gimnastycznej towarzyszyły[paywall] duże emocje, na koniec – wielka radość z osiągniętego rezultatu.

Kilka psich i kocich portretów

Psiak Mola przebywa w schronisku od grudnia 2012 r. Lubi być głaskany, upomina się o spacery. Czeka na cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna. Suczka Fibi została znaleziona w Jarosławiu, była przywiązana sznurkiem do trzepaka. Trudno się dziwić, iż jest wystraszona i wycofana. Tonia to ciekawska, żywiołowa suka, świetnie dogadująca się ze swoimi współtowarzyszami. Jak każdy młody pies potrzebuje sporo ruchu, by wyładować niespożytą energię. Mimi – spokojna, łagodna, sympatyczna kotka sporo przeszła, toteż nieufnie podchodzi do człowieka i nie jest zwolenniczką długiego głaskania. Kotka Rewers znaleziona została w Przemyślu na ul. Sanockiej. Jest towarzyska i wesoła, bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem, zwraca na siebie uwagę głośnym mruczeniem. To tylko wybrane psie i kocie portrety. W orzechowskim schronisku przebywa obecnie ponad 200 zwierząt. Trafiają tam z różnych przyczyn – wskutek zaniedbań i braku odpowiedzialności poprzednich właścicieli, wycieńczenia spowodowanego długą, samotną tułaczką po mieście, niekiedy są ofiarami wypadków.

Wychowankowie przemyskiej piętnastki regularnie wspierają „Orzeszki”. Od małego uczeni są szacunku do czworonogów i uwrażliwiani na ich krzywdę. Pomagają bezinteresownie, choć tym razem zostali nagrodzeni. Klasa V a, która zebrała 191 kg karmy, zasłużyła na wyjście do kina, II a – na pizzę. Drugoklasiści wsparli akcję 92 kilogramami karmy. Kolejne, podobne inicjatywy są już w planach.
AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kilo - niezalogowany 2016-12-02 15:23:25

    brawo Pani Ania Gala !!!!!!!!!!!!1

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama