Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski SP nr 15 w Przemyślu akcja „Walka o kilogramy” – Pomagamy „Orzeszkom” zaowocowała zebraniem 1236 kg karmy, która przekazana została do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.
Akcja „Walka o kilogramy” spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczniów SP nr 15. Na finiszu, w dniu 15 listopada br. okazało się, iż do schroniska trafi 1236 kg pożywienia dla czworonogów. Klasy I – III zebrały 403 kg karmy, klasy IV – VI dwa razy tyle – 833 kg, co dało łącznie 1236 kg. Ważeniu karmy na szkolnej sali gimnastycznej towarzyszyły[paywall] duże emocje, na koniec – wielka radość z osiągniętego rezultatu.
Psiak Mola przebywa w schronisku od grudnia 2012 r. Lubi być głaskany, upomina się o spacery. Czeka na cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna. Suczka Fibi została znaleziona w Jarosławiu, była przywiązana sznurkiem do trzepaka. Trudno się dziwić, iż jest wystraszona i wycofana. Tonia to ciekawska, żywiołowa suka, świetnie dogadująca się ze swoimi współtowarzyszami. Jak każdy młody pies potrzebuje sporo ruchu, by wyładować niespożytą energię. Mimi – spokojna, łagodna, sympatyczna kotka sporo przeszła, toteż nieufnie podchodzi do człowieka i nie jest zwolenniczką długiego głaskania. Kotka Rewers znaleziona została w Przemyślu na ul. Sanockiej. Jest towarzyska i wesoła, bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem, zwraca na siebie uwagę głośnym mruczeniem. To tylko wybrane psie i kocie portrety. W orzechowskim schronisku przebywa obecnie ponad 200 zwierząt. Trafiają tam z różnych przyczyn – wskutek zaniedbań i braku odpowiedzialności poprzednich właścicieli, wycieńczenia spowodowanego długą, samotną tułaczką po mieście, niekiedy są ofiarami wypadków.
Wychowankowie przemyskiej piętnastki regularnie wspierają „Orzeszki”. Od małego uczeni są szacunku do czworonogów i uwrażliwiani na ich krzywdę. Pomagają bezinteresownie, choć tym razem zostali nagrodzeni. Klasa V a, która zebrała 191 kg karmy, zasłużyła na wyjście do kina, II a – na pizzę. Drugoklasiści wsparli akcję 92 kilogramami karmy. Kolejne, podobne inicjatywy są już w planach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
brawo Pani Ania Gala !!!!!!!!!!!!1