Reklama

Zebrali ponad 5 ton nakrętek

W sali hotelu Accademia w Przemyślu odbyło się kolejne podsumowanie akcji „Rozkręcamy rehabilitację”, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu i firmę Video Tomex 2 w sieci MaxElektro. W br. to już siódma edycja.

Akcja prowadzona jest od kilku lat w szkołach i przedszkolach Przemyśla i powiatu przemyskiego. Polega na zbiórce plastikowych nakrętek, które potem sprzedawane są przez fundację do firmy zajmującej się ich przetwarzaniem[paywall]. Podczas tegorocznej edycji udało się zebrać prawie 5 ton nakrętek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przeznaczane są na potrzeby statutowe fundacji, w tym na działalność ośrodka rehabilitacyjno-psychologicznego. W br., dzięki uprzejmości władz miasta, fundacja zmieniła siedzibę ośrodka.

– Znacznie poszerzyliśmy jego powierzchnię. Zamierzamy go też istotnie doposażyć, aby poszerzyć zakres naszych usług. Potrzeby są duże, a trzeba zaznaczyć, że zarówno dzieci, jak i młodzież z zajęć rehabilitacyjnych czy logopedycznych, a dodatkowo również dwa razy w miesiącu z basenu, korzystają całkowicie nieodpłatnie – powiedział Artur Cieliński, prezes zarządu fundacji. – Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem i stała się stałym elementem roku szkolnego. Uatrakcyjniają ją również ciekawe nagrody, fundowane dla placówek przez firmę Video Tomex 2 w sieci MaxElektro. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i od dzisiaj zaczynamy ósmą edycję – dodał A. Cieliński.

Warto dodać, że pierwsze miejsce w przedsięwzięciu pod hasłem „Rozkręcamy rehabilitację” zdobyła Szkoła Podstawowa w Walawie, drugie Przedszkole Samorządowe w Medyce, a trzecie Przedszkole nr 16 w Przemyślu. Najwięcej nakrętek zebrał Tymoteusz Pankiewicz ze SP nr 16 w Przemyślu.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama