W sali hotelu Accademia w Przemyślu odbyło się kolejne podsumowanie akcji „Rozkręcamy rehabilitację”, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu i firmę Video Tomex 2 w sieci MaxElektro. W br. to już siódma edycja.
Akcja prowadzona jest od kilku lat w szkołach i przedszkolach Przemyśla i powiatu przemyskiego. Polega na zbiórce plastikowych nakrętek, które potem sprzedawane są przez fundację do firmy zajmującej się ich przetwarzaniem[paywall]. Podczas tegorocznej edycji udało się zebrać prawie 5 ton nakrętek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przeznaczane są na potrzeby statutowe fundacji, w tym na działalność ośrodka rehabilitacyjno-psychologicznego. W br., dzięki uprzejmości władz miasta, fundacja zmieniła siedzibę ośrodka.
– Znacznie poszerzyliśmy jego powierzchnię. Zamierzamy go też istotnie doposażyć, aby poszerzyć zakres naszych usług. Potrzeby są duże, a trzeba zaznaczyć, że zarówno dzieci, jak i młodzież z zajęć rehabilitacyjnych czy logopedycznych, a dodatkowo również dwa razy w miesiącu z basenu, korzystają całkowicie nieodpłatnie – powiedział Artur Cieliński, prezes zarządu fundacji. – Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem i stała się stałym elementem roku szkolnego. Uatrakcyjniają ją również ciekawe nagrody, fundowane dla placówek przez firmę Video Tomex 2 w sieci MaxElektro. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i od dzisiaj zaczynamy ósmą edycję – dodał A. Cieliński.
Warto dodać, że pierwsze miejsce w przedsięwzięciu pod hasłem „Rozkręcamy rehabilitację” zdobyła Szkoła Podstawowa w Walawie, drugie Przedszkole Samorządowe w Medyce, a trzecie Przedszkole nr 16 w Przemyślu. Najwięcej nakrętek zebrał Tymoteusz Pankiewicz ze SP nr 16 w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze